DZIEŃ RADOŚCI (WTOREK, 1 WRZEŚNIA)

rozpoczecie

Pierwszego dnia nowego roku przedszkolnego mamy zaszczyt zaprosić dzieci na bajkowy bal przebierańców. Podczas balu dzieci wezmą udział w zabawach tanecznych i wspólnie pożegnają czas wakacji, a przywitają zadania czekające na nie w nowym roku.

ZAPACHY LATA (PONIEDZIAŁEK, 7 WRZEŚNIA)

ziola

Nasze przedszkolaczki wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, które zaangażują ich wszystkie zmysły. Poznają charakterystyczne dla Polski zioła, ich wygląd, zapach oraz smak. Napiją się herbatki z rumianku i kopru włoskiego.

FIGURKOWE LATO (WTOREK, 8 WRZEŚNIA)

figurki

W tym dniu zaprosimy wszystkie dzieci na zajęcia sensoryczne z użyciem gliny. Podczas kreatywnej zabawy nauczą się tworzyć z gliny małe cuda, które przez cały rok będą przypominać im o letnich przygodach.

„NUTKI PODRÓŻNICZKI”

nutki

Podczas koncertu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej dzieci poznają tajemnice pięciolinii i udadzą się na poszukiwanie specjalnego klucza, który pomoże im odnaleźć zaginione nutki. A przede wszystkim będą się świetnie bawić!

UCZYMY SIĘ ROZMAWIAĆ O EMOCJACH (ŚRODA, 16 WRZEŚNIA)

emocje

Najstarsze przedszkolaczki odwiedzą Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie obejrzą najnowszą wystawę. Wezmą również udział w warsztatach plastyczno-technicznych  „Iluzyjne wachlarze”  oraz porozmawiają o emocjach, a to wszystko z elementami języka angielskiego.

„TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!” (PONIEDZIAŁEK, 21 WRZEŚNIA)

sprzatanie swiata

Jak co roku zamierzamy przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji sprzątania świata. Zachęcimy dzieci do podziwiania naszego środowiska naturalnego oraz porozmawiamy o sposobach ochrony tego, co piękne wokół nas. Na koniec zaprosimy dzieci do przeprowadzenia jesiennych porządków w ogrodzie.

„PAPIER CZERPANY NATURĄ DEKOROWANY” (ŚRODA, 23 WRZEŚNIA)

papier

Kwiaty, zioła i inne zielone dodatki posłużą naszym maluchom do przygotowania pięknych arkuszy papieru czerpanego.  Podczas pracy z pulpą papierową dzieci nie tylko będą się dobrze bawić, ale także zobaczą, jak powstaje papier.

NASZE WSPOMNIENIA - WYSTAWA PRAC

wystawa

W ostatnim tygodniu września zaprosimy rodziców na wystawę prac dzieci, która będzie zwieńczeniem naszych zajęć na temat wspomnień z lata i wakacji. Pojawią się tam obrazki, gliniane figurki, arkusze papieru czerpanego oraz odciski z masy solnej.