PODWÓRKOWA  SYMFONIA - KONCERT  FILHARMONII

PONIEDZIAŁEK, 4.04, GODZ. 9.45

filharmonia

„Na podwórku już od rana wśród zwierzątek nie ma spania. Bo kogucik wszystkich budzi nawet czasem budzi ludzi...” Na naszym muzycznym podwórku rządzą dziś instrumenty dęte drewniane. Jakie mają możliwości i jakie zadania stawiają przed nimi kompozytorzy? Czy potrafią się wcielić w różne zwierzęta i czy uda się nam wspólnie zagrać prawdziwą, podwórkową symfonię? Na naszych audycjach nie ma rzeczy niemożliwych!

WIOSENNNE INSPIRACJE

ŚRODA. 6.04

wiosenne inspiracje

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczynamy sezon dłuższych spacerów i wycieczek. Grupy Bunnies i Teddies udadzą się na spacer do centrum miasta, gdzie skorzystają z warsztatów ekologicznych podczas których będą tworzyć rzeźby z chrupek kukurydzianych. Natomiast grupy Puppies, Elephants oraz Butterflies odwiedzą Park Wzgórze Kościuszki, gdzie skorzystają z zabaw na świeżym powietrzu oraz urządzą wiosenny piknik.

ODWIEDZAMY GRZYBEK

ŚRODA, 13.04

grzybek

W celu przybliżenia dzieciom ciekawych miejsc w naszej okolicy udamy się z cztero-, pięcio- i sześciolatkami na Grzybek. Na miejscu obejrzymy panoramę Jeleniej Góry, oraz krótko zapoznamy się z historią Wzgórza Krzywoustego.

WIOSNA WOKÓŁ NAS

CZWARTEK, 14.04

wiosna

Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty przyrodnicze prowadzone przez panią Bogusię z Nadleśnictwa Śnieżka, która  opowie nam i pokarze, co dzieje się w otaczającej nas przyrodzie górskiej wiosną.

OBRAZKI Z OGRÓDKA

PONIEDZIAŁEK,18.04

obrazki

Zapraszamy dzieci na nietypowy plener malarski- zamiast tradycyjnych pędzli będziemy używać różnorodnych warzyw, odkrywając ich faktury i formy. Mamy nadzieje, że rezultatem naszej pracy będą piękne i ciekawe prace.

WYCIECZKA DO CHROMCA

ŚRODA, 20.04

chromiec

Wszystkie przedszkolaczki pojadą na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Jeleniówka" w Chromcu, gdzie wezmą udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

WIOSENNE MANDALE

PONIEDZIAŁEK, 25.04

mandale

W ramach cyklicznych zajęć sensorycznych zaplanowaliśmy dla naszych przedszkolaczków zajęcia artystyczne w ogrodzie. Będziemy wspólnie układać piękne  wielkie mandale z materiału przyrodniczego. Mamy nadzieje, ze taka forma ekspresji artystycznej przyniesie wszystkim dużo radości.

WYRUSZAMY NA WYCIECZKI

ŚRODA, 27.04

wycieczki warsztaty

W ostatnią środę kwietnia udamy się na szereg wycieczek i warsztatów. Grupa pani Ewy odwiedzi BWA, pani Kasia i Karolina zabiorą dzieci do Zagrody Sudeckiej, pani Margareta uda się z maluszkami do Szkoły Muzycznej Yamaha, a pani Marta wyruszy ze starszakami na Górę Szybowcową.