DOM PACHNACY CHLEBEM

ŚRODA, 4.05- Teddies i Bunnies
ŚRODA, 11.05- Puppies i Elephants

DOM PACHNACY CHLEBEM

W maju dzieci udadzą się do skansenu chleba  w Raszowie. Warsztaty wypieku chleba nawiązują do lokalnych tradycji, przypominają minione dzieje i uczą historii. Dzieci mają możliwość własnoręcznie zrobić ciasto i przygotować je do wypieku.  Nauczą się obsługiwać piec chlebowy opalany drewnem i wyrabiać masło.

ODWIEDZINY W STRAŻY POŻARNEJ

PIĄTEK, 6.05- Puppies i Elephants
ŚRODA, 11.05- Butterflies

ODWIEDZINY W STRAŻY POŻARNEJ

Dzieci odwiedzą Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Podczas zwiedzania poznają lepiej pracę strażaka oraz  obejrzą z bliska wozy strażackie i ich wyposażenie.

DZIEŃ STRAŻAKA- ZABAWY WODĄ

PONIEDZIAŁEK, 9.05

DZIEŃ STRAŻAKA- ZABAWY WODĄ

Z okazji minionego Dnia Strażaka, dzieci obejrzą film animowany „Strażak Sam”, wezmą udział w zabawach sensorycznych wodą, porozmawiają z nauczycielami o stanach skupienia wody oraz  przygotują prace plastyczne związane z tematem.

W GALERII SZTUKI

ŚRODA, 11.05- Teddies i Bunnies
ŚRODA, 18.05

w galerii sztuki

Grupy Teddies i Bunnies odwiedzą BWA, obejrzą aktualną wystawę oraz wezmą udział w warsztatach plastyczno-sensorycznych, podczas których postarają się ułożyć jak najpiękniejszy krajobraz z pociętych warzyw.  Natomiast grupa Puppies spróbuje swoich sił w budowaniu rzeźb z chrupek.

RUCH DROGOWY I MUZYCZNY

PONIEDZIAŁEK, 16.05

ruch drogowy

Na drodze musi być porządek, nad wszystkim czuwa stróż prawa – policjant. W muzyce również porządek być musi, ale kto tak właściwie za niego odpowiada? Jak sprawić, by wszystkie instrumenty, tak jak samochody na skrzyżowaniu, doskonale i bez wypadków ze sobą współpracowały? Czy gwizdek policjanta może się równać z batutą dyrygenta? Jakie tajemne znaki widzimy podczas koncertu i czy damy radę je wspólnie odtworzyć? Sprawdzimy podczas koncertu filharmonii.

W STADNINIE KONI

ŚRODA , 25.05

W STADNINIE KONI

Grupa Butterflies odwiedzi stadninę koni GoStar w Goduszynie. Dzieci zwiedzą stadninę, spróbują usiąść na kucyku i wezmą udział w  pikniku. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze!

PRZEDSTAWIENIA Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na przedstawienia
i warsztaty z okazji Dnia Mamy i Taty.

dzien mamy

Grupa Bunnies- Poniedziałek, 16 maja, godz.  16.00 (Euforia)
Grupa Elephants- Wtorek, 17 maja, godz. 16.00 (Euforia)
Grupa Butterflies- Środa, 18 maja, godz.16.00 (Euforia)