POCZĄTEK ROKU PRZEDSZKOLNEGO
PRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA - AKTYWNE POŻEGNANIE WAKACJI

01.09.2016(czwartek)

rozpoczecie roku

Dziś żegnamy plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, bo za nami już czas beztroskich wakacji. Zapraszamy dzieci do wspólnych zabaw i pląsów, by wspólnie świętować pierwszy dzień nowego roku przedszkolnego. W ramach promowania zdrowego stylu życia oraz rozwijania zainteresowania aktywnością ruchową zapraszamy dzieci do udziału w zawodach sportowych.

OD OWIECZKI DO NITECZKI

14.09.2016(środa)

od owieczki

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy Teddies do udziału w warsztatach przyrodniczo – edukacyjnych w agroturystyce „ Kowalowe skały”. Podczas zajęć dzieci poznają przykłady wykorzystania wełny, będą uczestniczyły w procesie gręplowania, układania wełny w formach, filcowania jej na mokro. Efektem warsztatów będzie samodzielnie wykonana forma z filcu. Ponad to, dzieci będą miały możliwość poznania gospodarstwa, wysłuchania gawęd gospodarzy oraz zobaczenia zwierząt zamieszkujących to cudne miejsce - owce, daniele, króliki, kurki i wiele innych.

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

14.09.2016(środa)

wakacyjne wspomnienia

Wakacyjne wspomnienia  - to hasło dzisiejszych warsztatów techniczno–plastycznych w Muzeum Karkonoskim. Dzieci z grupy Lions będą pobudzały swoją wyobraźnię plastyczną i kreatywność malując na szkle wspomnienia z minionych wakacji.

KARTOFLANE IMPRESJE

kartoflane impresje

Kartoflane impresje to zajęcia dla dzieci z grupy Bunnies w agroturystyce Kowalowe Skały. Podczas warsztatów dzieci poznają sposób uprawy ziemniaków, dowiedzą się jakie ma wartości odżywcze i jakie potrawy można z niego przyrządzić. Podczas zajęć kulinarnych przedszkolaki przygotują naturalny kisiel oraz wspólnie upieką kiełbaski na ognisku. Na zajęciach plastycznych dzieci wyczarują piękne obrazki wykonane ze stempli ziemniaczanych. Ponad to dzieci zwiedzą gospodarstwo agroturystyczne.

WSPÓLNIE SPRZĄTAMY ŚWIAT

sprzatanie swiata

W dniu dzisiejszym porozmawiamy z dziećmi na temat piękna otaczającej nas przyrody, wskażemy jak należy dbać o naturalne środowisko, by korzystać z jego uroków jak najdłużej. Przyłączymy się również do ogólnoświatowej akcji sprzątania świata – a zaczniemy od porządków w naszym ogrodzie.

TURYSTO SZANUJ ŚRODOWISKO

turysto szanuj srodowisko

W dniu dzisiejszym grupa Butterflies wraz edukatorem Nadleśnictwa Śnieżka wybierze się do lasu. Dzieci poznają otaczającą ich przyrodę, zasady właściwego zachowania się w lesie oraz przyłączą się do ogólnoświatowej akcji sprzątania świata.

JESIENNE INSPIRACJE

23.09.2016 (piątek)

jesienne impresje

Jesienna aura trwa, dlatego wrześniowe spacery są dla nas nie lada odkryciem. Dziś wspólnie poznajemy i zbieramy jesienne dary, by w naszym przedszkolu mogła zawitać Pani Jesień.

Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy do udziału w konkursie plastyczno-technicznym: „ Jesienne stworki”.

JOGA

22.09.2016(piątek)

joga

Dzieci mają w sobie zadziwiające, niekończące się zasoby energii i chcą być w nieustannym ruchu. Poprzez jogę dzieci w przyjaznej atmosferze zabawy będą rozwijały świadomość swojego ciała, będą uczyły się precyzji ruchu, a także współdziałania w grupie. Prosimy o sportowy strój dla dzieci w tym dniu.

CO SŁONKO WIDZIAŁO? KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

23.09.2016(piątek,godz.9:50)

filharmonia

Dziś naszym przewodnikiem będzie słoneczna i radosna muzyka. Słońce podczas wakacji widziało nasze letnie przygody, nawet gdy czasem chowało się za chmurką? A gdyby tak raz jeszcze wybrać się ze słonkiem w podróż? Ciekawe dokąd nas zaprowadzi?

ABSTRAKCJE ZAMKNIĘTE W SŁOICZKACH

28.09.2016(środa)

abstrakcje

Galeria BWA zaprasza dzieci z grupy Frogs na warsztaty, a w nich 100% kreatywnej samodzielności, pomysłowości i dziecięcej radości. Uwieńczeniem dzisiejszych zajęć będą miniaturowe abstrakcje zamknięte w słoiczkach.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

29.09.2016(piątek)

zdrowy kregoslup

Zapraszamy dzieci na blok ćwiczeń służących profilaktyce i terapii narządu ruchu. Celem zajęć jest kształtowanie  nawyków zdrowej postawy, poprawienie gibkości, rozwijanie koordynacji ruchowej oraz umiejętności koncentracji, a wszystko w atmosferze wspólnej zabawy.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2016(piątek)

dzien chlopaka

W tym szczególnym dniu witamy gorąco każdego chłopca – to wasze święto kochani – dzień prezentów, życzeń i wielu innych przyjemności, których nawet nie zliczę…