W STYCZNIU PLANUJEMY:

ZIMOWE ŚWIATEŁKO

zimowe swiatelko

04.01.2017(środa), godz. 10:00

Zimowe warsztaty w Galerii BWA sprawią, że tęsknocie za roziskrzonym śniegiem stanie się zadość. Dzieci z grupy Teddies wykonają domowym sposobem lampiony, pokryte szronem, ozdobione gustownie zimowymi ornamentami. Podczas spotkania dzieci będą miały możliwość obejrzeć na ścianach galerii prawdziwy „ Teatr rozmaitości”

NOWOROCZNE GRANIE
KONCERT W FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

noworoczne granie

11.01.2017(środa), godz. 9:30

W okresie przedszkolnym dziecko powinno być otoczone wartościową muzyką, aby „rozsmakowało” się w niej, znajdując radość i zadowolenie w jej odbiorze. Kierując się tymi przesłankami zapraszamy dzieci z grupy Lions, Teddies, Bunnies na koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Przy okazji koncertu dzieci wzbogacą swoją wiedzę muzyczną, poznają instrumenty muzyczne i wiele ciekawostek z tym związanych.

WARSZTATY W GALERII BWA ZIMA, ZIMA, ZIMA…

warsztaty w bwa

11.01.2017(środa), godz. 10:00

Galeria BWA zaprasza dzieci  z grupy Monkeys na warsztaty, a w nich 100% kreatywnej samodzielności, pomysłowości i dziecięcej radości.

O PAPUDZE CO CHCIAŁA TAŃCZYĆ TANGO
KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

o papudze

17.01.2017(wtorek), godz. 9:00

Czas na gorący karnawał! Wśród  radosnych rytmów i pląsów słonecznej Argentyny poznamy pewna papugę, która koniecznie chciała nauczyć się tańczyć. Jak możemy jej pomóc? Na początek zaczniemy od wyboru odpowiedniej muzyki, a potem? Sami zobaczycie i usłyszycie.

ZIMOWE INSPIRACJE W GALERII BWA

zimowe inspiracje w bwa

18.01.2017(środa), godz. 10:00

Czas zimy jest czasem wyjątkowym, a dzieci z utęsknieniem czekają na jej prawdziwe oznaki. Czekają by wspólnie ulepić bałwana, porzucać się śniegowymi kulkami i jeździć w mroźny dzień na sankach. Na dzisiejszych warsztatach organizowanych przez edukatora w Galerii BWA dzieci z grupy Butterflies wspólnie posługując się  miękkimi skarpetkami, watą i tasiemkami wyczarują artystyczne bałwanki.

JEŻ – MALUTKI ZWIERZ

jez

18.01.2017 (środa), godz. 10:00

W sąsiedztwie człowieka żyje wiele przeróżnych zwierząt. Nie wszystkie z nich znamy i nie wszystkie widujemy na co dzień. Jest wśród nich gatunek na tyle charakterystyczny, że każdy przedszkolak rozpozna go bez wahania. To jeż, malutki ssak pokryty igłami. Czy jeże lubią jabłka, gdzie mieszkają, czy zasypiają w sen zimowy? – oto pytania, na które dzieci z grupy Frogs postarają się wspólnie z edukatorem odpowiedzieć. Zapraszamy dzieci na wycieczkę do dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

TAJEMNICZA WODA I JEJ OBIEG W PRZYRODZIE

tajemnice wody

18.01.2017 (środa)

Dziś nasze przedszkole odwiedzi pani Bogusia z Nadleśnictwa Śnieżka, która poprowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci. Dzięki kreatywnym zajęciom pogłębimy dziecięcą wiedzę na temat roli wody w życiu człowieka i otaczającej go przyrody, dowiedzą się jak należy o nią dbać i właściwie gospodarować jej zasobami.

czytanie dzieciom

25.01.2017 (środa)

Czytanie dzieciom jest czynnością prawdziwie magiczną, która zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne przedszkolaka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W dniu dzisiejszym zapraszamy grupę Butterflies na warsztaty edukacyjne w osiedlowej bibliotece.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

dzien babci i dziadka

18- 24.01.2017

Wszystkie dzieci serdecznie zapraszają kochane babcie i drogich dziadków do przedszkola z okazji Ich święta.

BAL KARNAWAŁOWY

bal karnawalowy

27.01.2017(piątek)

Przedszkolnych rycerzy, księżniczki, piratów, wróżki, motylki oraz przeróżne zwierzątka zapraszamy do udziału w licznych zabawach i konkursach tanecznych, pokazie strojów karnawałowych.

Drodzy Rodzice, serdecznie prosimy o przygotowanie kostiumów dla dzieci.