INTERAKTYWNE MUZEUM

interaktywne muzeum

05.04.2017 (środa)

Muzeum klocków Lego, to fantastyczne miejsce, zwłaszcza dla dzieci, ponieważ kreatywny świat tej małej cegiełki (plastycznego klocka Lego) pozwala dzieciom wejść w świat zabawy, nauki, pobudzając przy tym i rozwijając wyobraźnię i kreatywność. Po obejrzeniu wystawy dzieci z grupy Bunnies będą mogły sprawdzić swe siły na placu legowskiej budowli.

MAGIA ZAKLĘTA W KSIĄŻKACH

magia w ksiazkach

05.04.2017 (środa)

Czytanie dzieciom jest czynnością prawdziwie magiczną, która zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne przedszkolaka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W dniu dzisiejszym zapraszamy grupę Lions na warsztaty edukacyjne w osiedlowej bibliotece.

WARSZTATY WIOSENNO – WIELKANOCNE

warsztaty wiosenno wielkanocne

Dzieci wraz z wychowawczyniami serdecznie zapraszają rodziców na warsztaty wiosenno – wielkanocne, które odbędą się według poniższego harmonogramu:

Grupa Tigers, godz.15:30, sala nr 1
10.04.2017 (poniedziałek)
Grupa Bunnies, godz.16:00, club Euforia
11.04.2017 (wtorek)
Grupa Butterflies, godz.16:00, club Euforia
12.04.2017 (środa)
Grupa Ducks, godz.15:30, sala nr 2
12.04.2017 (środa)
Grupa Teddies, godz.16:00, club Euforia
13.04.2017 (czwartek)
Grupa Lions, godz.16:00, club Euforia
13.04.2017 (czwartek)
Grupa Frogs, godz.15:30, sala nr 4

HAPPY EASTER

happy easter

12.04.2017(piątek)

Wielkanoc to czas radości, dlatego od dawien – dawna świętowaniu tego wzniosłego dnia towarzyszyły zabawy. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci do wspólnego poznawania zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Uczynimy to poprzez wspólną zabawę, pląsy, konkursy i wiele innych niespodzianek.

ZNAKI GRAFICZNE WARSZTATY W GALERII BWA

znaki graficzne

19.04.2017(piątek)

Galeria BWA serdecznie zaprasza dzieci z grupy  Frogs do wspólnego obejrzenia wystawy „ Znaki graficzne” oraz uczestnictwa w warsztatach, które będą rodzajem integracyjnych zabaw plastycznych. Przekazywana w nowatorskiej, atrakcyjnej i zrozumiałej formie praktyczna wiedza dotycząca podstawowych zasad rządzących grafiką, procesem tworzenia matrycy i wykonywania odbitek umożliwi uczestnikom realizację własnych prac graficznych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

dzien ziemi

19.04.2017(środa)

WARSZTATY W NADLEŚNICTWIE

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Dlatego zapraszamy dzieci z grupy Teddies do Ośrodka Edukacyjnego „ Jeleniówka” na warsztaty przyrodnicze oraz  wędrówkę leśnymi szlakami.

WARSZTATY W LEŚNYM BANKU GENÓW

Podczas warsztatów pani leśnik zapozna dzieci  z grupy Lions ze zwierzętami zamieszkującymi otaczający nas las oraz przypomni dzieciom, że  człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy , czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na czym polega praca leśnika i dlaczego jest ważna i potrzebna.

DZIEŃ CZEKOLADY

dzien czekolady

26.04.2017(środa)

Ulubiona przez dzieci czekolada – mleczna, gorzka, biała czy smakowa ma dziś swoje wielkie święto. Z tej okazji zapraszamy dzieci z grupy Butterflies do Czekoladziarni, gdzie  poznają historię powstania czekolady, dowiedzą się z czego jest zrobiona oraz poznają różne rodzaje czekolad i ich smaki. A uwieńczeniem tego święta będzie słodka degustacja.

BABSKI MAGIEL – WARSZTATY KULINARNE
DLACZEGO JEMY, TO CO JEMY?

babski magiel

26.04.2017(środa)

Zdrowe odżywianie zaczyna się od wiedzy, a drzwi do tej wiedzy otworzymy dzieciom z grupy Monkeys podczas warsztatów organizowanych w Babskim Maglu. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się od jakich elementów zaczyna się zdrowa dieta, ponad to wyśledzą „ junk food”, czyli jedzenie, które zaśmieca przedszkolne brzuszki. Podczas zajęć dzieci poznają magiczną moc zmysłów i ich wpływ na nasze preferencje smakowe. Uwieńczeniem zajęć będzie wspólnie przygotowany  zdrowy poczęstunek.

DZIEŃ KREATYWNOŚCI W PRZEDSZKOLU

dzie0kreatywnosci

28.04.2017(piątek)

Dzisiejszy dzień będzie rozwijał kreatywność i wzbogacał wyobraźnię dziecka. Przedszkole będzie dziś ciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw oraz miejscem fantastycznej przygody. Poprzez kreatywne warsztaty plastyczne zapoznamy dzieci z ciekawymi materiałami, wskażemy jak można za pomocą sztuki wyrażać własne przeżycia i emocje oraz tworzyć ciekawe formy plastyczne.