DZIEŃ PRZYJAŹNI I TOLERANCJI

dzien przyjazni

05.05.2017(piątek)

W czasach, kiedy coraz trudniej o prawdziwą przyjaźń spróbujemy ukazać dzieciom, jak wielką wartością jest posiadanie bliskich, znajomych, którzy są na dobre i złe. Pierwsze przyjaźnie pojawiają się już w przedszkolu. Dzieci będą uczestniczyły w zorganizowanych grach, zabawach, konkursach, których celem jest przybliżenie pojęć: przyjaźń i tolerancja.

MUZEUM KARKONOSKIE

muzeum karkonoskie

10.05.2017(środa)

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy Monkeys do wzbogacania wiedzy o otaczającym świecie poprzez zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego. Niech ten wspólnie spędzony czas będzie dla nich czasem do dziecięcej refleksji oraz poznania odległych czasów, zwyczajów i  niech rozbudza dziecięcą kreatywność.

DZIEŃ CZEKOLADY

dzien czekolady

10.05.2017(środa)

Ulubiona przez dzieci czekolada – mleczna, gorzka, biała czy smakowa ma dziś swoje wielkie święto. Z tej okazji zapraszamy dzieci z grupy Frogs do Czekoladziarni, gdzie  poznają historię powstania czekolady, dowiedzą się z czego jest zrobiona oraz poznają różne rodzaje czekolad i ich smaki. A uwieńczeniem tego święta będzie słodka degustacja.

STARSZAKI W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO MIASTA ROSENAU

w poszukiwaniu zaginionego miasta

15/16.05.2017(poniedziałek/wtorek)

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy Lions do udziału w wycieczce uwieńczającej pobyt dzieci w naszym przedszkolu. Przedszkolaki wraz z wychowawcą udadzą się do Interaktywnego Parku  Edukacji i Rozrywki w Pokrzywnej. W programie wycieczki: poszukiwania zaginionego miasta Rosenau, udział w lekcji fizyki i optyki podanej w zabawny sposób w Parku Żywiołów, spacer przez Straszną Sztolnię Złota, Zabawy w Ogrodzie Wody, poznanie świata do góry nogami ( przygoda w Wirującym Domku), zwiedzanie Jaskini Wilka i Niedźwiedzia, zabawy w gigantycznym zamku Rosenau, zabawy w parku linowym, przejażdżka Ciuchcią po pięknych terenach Gór Opawskich, szalona zabawa na karuzelach, seans w Kinie Emocji Cinema 7D, dyskoteka oraz udział w edukacyjno – dydaktycznej ścieżce przyrodniczej w rezerwacie przyrody Cicha Dolina.

Szczegóły dotyczące wycieczki dostępne są u wychowawcy grupy.

MANIERY BIEDRONKI LUCYNKI PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

maniery biedronki

17.05.2017(środa), godz. 9:00

Biedronka Lucynka nie wiedziała jak zachować się w wielu różnych sytuacjach oraz nie znała czarodziejskich słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję. Z pomocą przedszkolaków i Trutnia Olka, biedronka szybko nauczyła się jak być miłym i kiedy używać zwrotów grzecznościowych oraz przeprosiła wszystkich, których obraziła. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego śledzenia losów przewrotnej biedroneczki i jej przyjaciół.

ZNAKI GRAFICZNE WARSZTATY W GALERII BWA

znaki graficzne

17.05.2017(środa)

Galeria BWA serdecznie zaprasza dzieci z grupy  Teddies do wspólnego obejrzenia wystawy „ Znaki graficzne” oraz uczestnictwa w warsztatach, które będą rodzajem integracyjnych zabaw plastycznych. Przekazywana w nowatorskiej, atrakcyjnej i zrozumiałej formie praktyczna wiedza dotycząca podstawowych zasad rządzących grafiką, procesem tworzenia matrycy i wykonywania odbitek umożliwi uczestnikom realizację własnych prac graficznych.

BAJKOWA JELENIA GÓRA

bajkowa jelenia

Zajęcia teatralne

18.05.2017(czwartek)

Poprzez wspólne zabawy przybliżymy dzieciom bogactwo kulturowe naszego regionu. Wspólnie poprowadzimy  najmłodszych m.in. przez Wzgórze Krzywoustego, posąg Neptuna, mury obronne, wieże i inne atrakcje –a wszystko uczynimy docierając do dziecięcej wyobraźni.

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

dzien mamy

Serdecznie zapraszamy kochane mamusie i drogich tatusiów na występy artystyczne swych pociech.

22.05.2017 (poniedziałek)

POZNAJEMY LEŚNE SZLAKI

lesne szlaki

24.05.2017(środa)

Wiosną powinniśmy wszyscy pomyśleć o planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Dlatego zapraszamy dzieci z grupy Lions na warsztaty przyrodnicze oraz wędrówkę leśnymi szlakami pod okiem edukatora z Nadleśnictwa Śnieżka.
Podczas wędrówki dzieci poznają malownicze zakątki Borowic i najbliższej im okolicy.

WARSZTATY W LEŚNYM BANKU GENÓW

lesny bank genow

24.05.2017(środa)

Podczas warsztatów pani leśnik zapozna dzieci  z grupy Bunnies ze zwierzętami zamieszkującymi otaczający nas las oraz przypomni dzieciom, że  człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy , czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na czym polega praca leśnika i dlaczego jest ważna i potrzebna.

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

flaharmonia

Żarty pani Muzyki

29.05.2017(poniedziałek)

Pani Muzyka lubi się śmiać i żartować. Uwielbia tworzyć wesołe nutki, które wyczarowują uśmiech na twarzach dzieci. Jednak czy wiemy po jakie formy i środki sięga, aby osiągnąć taki efekt? Podczas spotkania z muzykami z filharmonii przyjrzymy się muzycznym żartom i poznamy tajemnicze terminy, takie jaj „humoreska” czy „scherzo”.

MAGIA ZAKLĘTA W KSIĄŻKACH

magia w ksiazkach

31.05.2017 (środa)

Czytanie dzieciom jest czynnością prawdziwie magiczną, która zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne przedszkolaka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W dniu dzisiejszym zapraszamy grupę Butterflies na warsztaty edukacyjne w osiedlowej bibliotece.