PODRÓŻE W NIEZNANE

podroz w nieznane

(3-7 lipiec)

Wspólnie będziemy poznawać odległe zakątki uroczego świata, dlatego wybierzemy się w rejs statkiem, który po morzach i oceanach pływa i wiele nowych krajów odkrywa -  na bezludnej wyspie będziemy budować szałasy, projektować kreatywne stroje, wspólnie będziemy przygotowywać posiłki ora opracowywać grupowy totem. Kolejnym miejscem wyprawy będzie dżungla – a tam poznawać będziemy zwyczaje zwierząt, podziwiać roślinność oraz szukać wielu przygód. Wspomnieniem z podróży będzie wspólnie stworzona księga podróżnika.

PRZEDSZKOLAKI W PORÓŻ WYRUSZAJĄ – WSZYSTKIE CUDA BOTANIKI NIEBAWEM POZNAJĄ

cuda botaniki

(10 – 14 lipiec)

Poprzez oglądanie, wąchanie oraz eksperymentowanie dzieci będą poznawały bogactwo i piękno otaczającej ich przyrody. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się więcej o cyklu życia roślin, przekonają się czy kwiaty pachną ładnie wyłącznie dla nas, czy również dla kogoś innego. Poznają, co kryją w sobie owoce i sprawdzą czy wszystkie są soczyste i słodkie. Na własne oczy przekonają się jak różne mogą być nasiona i odkryją wiele innych ciekawostek botaniki.

KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI

kreatywne przedszkolaki

(17 -21 lipiec)

W tym tygodniu będziemy rozwijać kreatywność i wzbogacać wyobraźnię dziecka. Przedszkole będzie ciekawym miejscem do dziecięcych szaleństw oraz miejscem fantastycznej przygody. Poprzez kreatywne warsztaty zapoznamy dzieci z ciekawymi materiałami, wskażemy jak można za pomocą sztuki wyrażać własne przeżycia i emocje oraz tworzyć ciekawe formy plastyczne.

KOSMICZNA PODRÓŻ

kosmiczna podroz

(24 – 28 lipiec)

Udając się w kosmiczną podróż poznamy zawód kosmonauty i środek jego transportu, dowiemy się co to jest Droga Mleczna oraz poznamy planety Układu Słonecznego. Poprzez wspólną zabawę, prace plastyczne i konstrukcyjne dzieci wzbogacą swoją „ kosmiczną” wiedzę.

MALOWANIE NA WESOŁO

malowanie na wesolo

( 31 lipiec – 4 sierpień)

Serdecznie zapraszamy dzieci na szereg warsztatów plastycznych opartych na multisensorycznym doświadczaniu i kreatywnej pracy. Podczas warsztatów dzieci będą malowały pianą, słomkami do picia a nawet sztućcami. Wspólnie wykonają rosnące farby a także krystaliczne obrazki na soli. Będziemy rozbudzać kreatywność, pomysłowość oraz poznawać nowe techniki plastyczne, nowe materiały i faktury, a przede wszystkim będziemy radować się wspólnie spędzając czas.

OWADY LATAJĄ TU I TAM

owady

( 7 – 11 sierpień)

W tym tygodniu opowiemy o niezwykłych stworzeniach jakimi są owady. Przybliżymy tajemnice ich świata, sprawdzimy jak to jest być pszczołą albo mrówką, zajrzymy w  malownicze zakątki łąki, by poznać kolorowe motyle i ich zwyczaje. Będziemy uczyć się od owadów, mrówczej solidarności, pszczelej solidarności, a nade wszystko, umiejętności bycia częścią przyrody.

ŚWIAT MUZYKI

swiat muzyki

(14 -18 lipiec)

Pani Muzyka lubi się śmiać i żartować. Uwielbia tworzyć wesołe nutki, które wyczarowują uśmiech na twarzach dzieci. Podczas zajęć spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a przede wszystkim z dobrą zabawą.

W PRZEDSZKOLU, KIEDY TYLKO CHCEMY W EKOLOGÓW ZAMIENIĆ SIĘ MOŻEMY

 ekolodzy

(21 – 25 sierpień)

Dzieci podczas zajęć i warsztatów poszerzą swoją wiedzę dotyczącą recyklingu, segregacji śmieci oraz odnawialnych źródeł energii. Przypomnimy przedszkolakom jak należy zachować się podczas wizyty w lesie, jak pomóc przetrwać zwierzętom i jak dbać o nasze wspólne dobro – o naszą przyrodę.