POCZĄTEK ROKU PRZEDSZKOLNEGO

BAJKOWE INSPIRACJE

poczatek roku przedszkolnego

04.09.2017(poniedziałek)

Dziś żegnamy plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, bo za nami już czas beztroskich wakacji. Zapraszamy dzieci do wspólnych zabaw i pląsów, by świętować pierwszy dzień nowego roku przedszkolnego w myśl bajkowych inspiracji.

BUNNIES  - JAK KROPLA SKAŁY DRĄŻYŁA? - UDZIAŁ W ŚCIEŻCE EDUKACYJNEJ

jak kropla skale drazyla

13.09.2017(środa)

Dzieci z grupy Bunnies udadzą się z edukatorem Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych na wycieczkę w celu zgłębiania wiedzy na temat naszego bogactwa przyrodniczego. Podczas spaceru poznają gatunki drzew, wypatrzą ciekawe roślinne okazy oraz urokliwe skały.

MAGICZNY OŁÓWEK - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

magiczny olowek

13.09.2017(środa), GODZ. 9:30

Główną bohaterką dzisiejszego przedstawienia będzie bardzo kapryśna i zachłanna księżniczka, która pragnie posiąść wszystkie bogactwa. O magicznym ołówku dziewczynka usłyszy od królika, który pochwali się swoim szczęśliwym znaleziskiem. Kiedy królik wręczy ołówek księżniczce, rozpoczną wspólne czarowanie.

TIGERS, MONKEYS -  CIEKAWE DLACZEGO CYTRYNY SĄ KWAŚNE?

cytryna

14.09.2017(czwartek)

Zapraszamy dzieci z grupy Tigers i Monkeys na innowacyjne, interaktywne warsztaty edukacyjne, które w sposób zabawny
i przystępny pozwolą dzieciom zgłębić wiedzę o otaczającym je świecie. Podczas warsztatów przedstawimy dzieciom świat zmysłów, zarówno ludzkich jak i zwierzęcych rozbudzających ich ciekawość i wyobraźnię.

WSPÓLNIE SPRZĄTAMY ŚWIAT

sprzatanie swiata

15.09.2017(środa)

W dniu dzisiejszym porozmawiamy z dziećmi na temat piękna otaczającej nas przyrody, wskażemy jak należy dbać o naturalne środowisko, by korzystać z jego uroków jak najdłużej. Przyłączymy się również do ogólnoświatowej akcji sprzątania świata – a zaczniemy od porządków w naszym ogrodzie.

MONKEYS - MAGIA ZAKLĘTA W KSIĄŻKACH

magia w ksiazkach

19.09.2017 (wtorek)

Czytanie dzieciom jest czynnością prawdziwie magiczną, która zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne przedszkolaka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Monkeys wybiorą się na zajęcia edukacyjne do Książnicy Karkonoskiej.

BUTTERFLIES - JAKIE TAJEMNICE SKRYWAJĄ GADY? - WARSZTATY EDUKACYJNE

gady

20.09.2017(środa)

Zapraszamy dzieci na innowacyjne, interaktywne warsztaty zoologiczne podczas, których dzieci dowiedzą się, czym pokryte są gady? Co jedzą na śniadanie? Czy mają coś wspólnego z dinozaurami? Celem dzisiejszych zajęć jest przybliżenie dzieciom świata przyrody oraz kształcenie poczucia empatyczności i szacunku do zwierząt. Te i wiele innych ciekawostek dzieci usłyszą podczas warsztatów w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych.

FROGS - BAJKOWA JELENIA GÓRA 

bajkowa jelenia gora

20.09.2017(środa)

Poprzez wspólne zabawy przybliżymy dzieciom bogactwo kulturowe naszego regionu. Wspólnie z edukatorem poprowadzimy najmłodszych m.in. przez Wzgórze Krzywoustego, posąg Neptuna, mury obronne i inne atrakcje okalające nasze miasto, a wszystko to będzie na wyciągnięcie dziecięcej ręki w Muzeum Karkonoskim. Uwieńczeniem zajęć będzie wspólna makieta przedstawiająca uroki naszego miasta.

WIELKA PRZYGODA BALTAZARA ŻEGLARZA - KONCERT FILHARMONII

filharmonia

21.09.2017 (czwartek), godz.9:45

Żeglując po morzach i oceanach usłyszeć można wiele ciekawych historii. Podczas koncertu muzycznego damy się porwać opowieściom Baltazara Żeglarza, nieustraszonego wilka morskiego, by jeszcze na moment powrócić do wakacyjnych wspomnień. Morska przygoda wzywa wszystkie przedszkolaki.

JESIENNE INSPIRACJE

jesienne impresje

22.09.2017 (piątek)

Jesienna aura trwa, dlatego wrześniowe spacery są dla nas nie lada odkryciem. Dziś wspólnie poznajemy i zbieramy jesienne dary, by w naszym przedszkolu mogła zawitać Pani Jesień.

TEDDIES - MAŁY ARCHTEKT KRAJOBRAZU

krajobraz

27.09.2017 (środa), godz.9:40

Czy patrzę znaczy widzę? Czy potrafię dostrzec detale otaczającego mnie krajobrazu? Z czego składa się krajobraz? Na te i wiele innych pytań odnajdziemy wspólną odpowiedź podczas warsztatów edukacyjnych w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych. Celem warsztatów będzie również pobudzenie dziecięcej kreatywności, twórczości i wyobraźni przestrzennej podczas wspólnego tworzenia makiety pobliskiego krajobrazu.

KITTENS - DZIECIĘCA ABSTRAKCJA

abstrakcja

27.09.2017 (środa)

Biuro Wystaw Artystycznych serdecznie zaprasza najmłodsze przedszkolaki na zajęcia edukacyjno – twórcze, gdzie zagości kreatywność, spontaniczność, radość, a wszystko dzięki bliskiemu spotkaniu ze sztuką.

TIGERS, MONKEYS - CIEKAWE DLACZEGO BURCZY MI W BRZUCHU?

brzuch

28.09.2017(czwartek)

Zapraszamy dzieci z grupy Tigers i Monkeys na innowacyjne, interaktywne warsztaty edukacyjne, które w sposób zabawny
i przystępny pozwolą dzieciom zgłębić wiedzę o otaczającym je świecie. Podczas zajęć dzieci uzyskają odpowiedzi na często nurtujące je pytania oraz wspólnie z nauczycielem wyjaśnią zagadki dotyczące ciała ludzkiego i jego funkcjonowania.

TIGERS - GARŚĆ RADOŚCI, SZCZYPTA ZŁOŚCI – CZYLI O BARWACH DZIECIĘCYCH EMOCJI

emocje

29.09.2017 (piątek)

Niezależnie od wieku wszyscy posiadamy emocje. Radość, gniew, strach, smutek to tylko niektóre z nich w wachlarzu barwnych uczuć najmłodszych. Podczas warsztatów z animatorem dzieci będą badały emocje, eksperymentowały z nimi oraz próbowały je nazywać. A wszystko to w atmosferze wspólnej zabawy i szalonych ekspresji plastycznych.

DZIEŃ CHŁOPAKA

dzien chlopaka

29.09.2016(piątek)

W tym szczególnym dniu witamy gorąco każdego chłopca – to wasze święto kochani – dzień prezentów, życzeń i wielu innych przyjemności, których nawet nie zliczę…