Drodzy Rodzice!

Przed nami wspaniały rok przedszkolny – pełen wrażeń, atrakcji, a także nowości. W tym roku będziemy odkrywać tajemnice naszej planety – badać, eksperymentować, obserwować, zmieniać :)

3.09 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

rozpoczecie

W ten wyjątkowy dzień odwiedzi nas Matka Natura, która uroczyście i oficjalnie rozpocznie nowy rok przedszkolny.
Wszystkie przedszkolaki otrzymają również od niej zadanie, nauczą się razem z nią piosenki i doświadczą obecności w różnych miejscach naszej planety.

6-7.09 Dzień Marzyciela

dzien marzyciela
Dwudniowa akcja będzie miała na celu podkreślanie istoty marzeń,a także ich dobrego wpływu na nasze życie. Przedszkolaki nauczą się piosenki, wysłuchają bajki edukacyjnej, a także wezmą udział w zabawach związanymi z marzeniami. Na koniec narysują swoje osobiste marzenia i wypuszczą je do nieba :)

12.09 Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

dzien zdrowia jamy ustnej

Właśnie tego dnia będziemy wspólnie uczyć się jak prawidłowo dbać o swoje zęby – co jeść, a czego lepiej unikać i, co najważniejsze, jak prawidłowo je myć. Pomoże nam w tym lekarz stomatolog, który nas odwiedzi.

Teatr Duet
„Rycerz, który księżniczkę ratował”

teatr duet

W tym dniu przyjedzie do nas również teatr z Krakowa, który często gości na naszych „deskach”. Tym razem aktorzy przedstawią wspaniałą i zabawną historię o rycerzu i księżniczce, którą miał ratować.

13.06 Dzień Dobrego Słowa

dzien dobrego slowa

W tym roku również będziemy kształtować nawyk używania dobrych słów, budowania dobrych myśli i relacji międzyludzkich. We wrześniu skoncentrujemy się na powitaniach i związanych z nimi słowami.

14.06 Dzień Kropki

dzien kropki

Historia Vashti jest dobrze znana niektórym z naszych przedszkolaków, jest jednak tak piękna, że postanowiliśmy i w tym roku opowiedzieć ją naszym przedszkolakom. Wspólnie będziemy się zastanawiać czy kropka może dziełem sztuki.

20.09 Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

To wielkie święto każdego Przedszkolaka ! Na nasze dzieciaki będzie czekać mnóstwo atrakcji – malowanie na płocie, loteria, zabawy sportowe, poszukiwanie skarbów, masy plastyczne. Będziemy się brudzić, śmiać i bawić! Zapraszamy!

21.09 Dzień Pokoju

dzien pokoju

Czy pokój to tylko pomieszczenie? Co jeszcze może oznaczać to słowo i czy ze wszystkimi da się w nim żyć? Te i inne pytania zadamy sobie w tym wyjątkowym dniu.

Filharmonia
Historia lśniącej konewki

filharmonia

W piątek odwiedzą nas również muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, którzy przedstawią nam kolejny fascynujący i tajemniczy instrument, który w innym życiu mógłby być...konewką.

24.09 I Dzień Jesieni

dzien jesieni

I przyszła już jesień... a może dopiero dzisiaj nas odwiedzi? Być może przyniesie nam coś w prezencie? Nasze przedszkolaki czekają kolejne zadania i kolejna rzecz do odkrycia :)

26.09 Europejski Dzień Języków Obcych

dzien jezykow obcych

Przez cały tydzień (24-28.09) będziemy utrwalać i poznawać europejskie języki – angielski, hiszpański, a także niemiecki i norweski. Będziemy się w nich witać, a także śpiewać piosenki. W ostatni dzień, spróbujemy nawzajem nauczyć się języka, który poznawaliśmy.

Herkules – spektakl muzyczny

herkules

Całe przedszkole wybierze się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by wspólnie obejrzeć spektakl muzycznego teatru z Wrocławia.

27.09 Światowy Dzień Morza

dzien morza

What can you see... under the Sea? W tym dniu zagłębimy się w morzu, by poznać z czego się składa i co możemy w nim spotkać. Zastanowimy się też wspólnie co możemy zrobić, by morze było zdrowe i żebyśmy mogli każdych wakacji podziwiać jego piękno.

28.09 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dzien glosnego czytania

Głośne czytanie, zwłaszcza dzieciom przynosi nie tylko radość, ale również pomaga rozwijać wyobraźnię, buduje słownictwo (bierne i czynne), motywuje do samodzielnej nauki, pomaga budować strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dlatego w piątek, wszyscy będziemy głośno czytać, a także słuchać !