5.11 Dzień Postaci z Bajek

dzien postaci z bajek

W poniedziałek odwiedzą nas postacie z dobrze lub mniej znanych bajek. Naszymi gośćmi będą: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, zwierzęta z Księgi Dżungli, Kopciuszek, Potwory, Pocahontas, Elsa z Krainy Lodu. Goście wprowadzą nas w magiczny świat swoich bajek, w których czekają na nas zadania do wykonania.

8.11 Dzień Zdrowego Jedzenia

dzien zdrowego jedzenia

W czwartek wspólnie zastanowimy się czy zdrowe jedzenie jest równie dobre i skąd właściwie mamy wiedzieć co jest zdrowe a co trochę mniej? Tego dnia będziemy próbować, eksperymentować, przelewać i przesypywać.

9.11 Światowy Dzień Jeża

dzien jeza

W piątek odwiedzą nas edukatorzy z Dolnośląskiego Związku Parków Krajobrazowych i pomogą nam odkryć najskrytsze tajemnice jeży – np. czy jeże tak naprawdę uwielbiają jabłka? Dzieci dowiedzą się wszystkiego o zwyczajach tych małych zwierząt i zastanowią się czy każdy z nas może zrobić dla jeży coś dobrego.

13.11 Obchody Dnia Niepodległości

dzien niepodleglosci

To będzie wyjątkowy dzień. Choć 9 listopada weźmiemy udział w ogólnopolskim świętowaniu Dnia Niepodległości (uroczyste odśpiewanie hymnu), to właśnie we wtorek wszystkie przedszkolaki wezmą udział w apelu. Każda grupa przygotowała tradycyjną polską piosenkę, a także krótką scenkę.

Dzień Dobrego Słowa

dzien dobrego slowa

Tego dnia zastanowimy się również jak można mówić o swojej ojczyźnie i wykonamy okolicznościowe plakaty, które zawisną w antyramach w naszym przedszkolu.

14.11 Teatr Duet „Koziołek Pacanołek”

teatr duet

Historię Koziołka z Pacanowa znamy właściwie wszyscy. Czas, by tę historię poznały również nasze przedszkolaki. Specjalnie dla nas przedstawią ją dla nas aktorzy z krakowskiego teatru Duet.

16.11 Filharmonia Dolnośląska „Sto lat niepodległej”

filharmonia

Kontynuując obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w piątek wysłuchamy pięknego koncertu w ramach audycji muzycznych przygotowanych przez Filharmonię Dolnośląską.

20.11 Dzień Praw Dziecka

dzien praw dziecka

Choć temat wydaje się trudny, chcemy by nasze przedszkolaki zastanowiły się jakie mają prawa, jakie obowiązki i co łączy wszystkie dzieci na świecie. Pomogą nam w tym przygotowane zabawy i zadania.

21.11 Dzień Życzliwości

dzien zyczliwosci

Ten dzień może być początkiem wspaniałego nawyku, który opiera się na życzliwości, pokazywanej wokół dobroci i otwartości na pomoc innym ludziom. Tym nawykiem jest po prostu bycie dobrym człowiekiem.
Bądźmy dla siebie życzliwi!

26.11 Dzień Pluszowego Misia

dzien misia

My teddy bear… większość przedszkolaków ma swoją ulubioną przytulankę. Tego dnia będziemy świętować dzień jednej z nich – pluszowego misia. Poznamy te sławne (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek), ale również te mniej… Każde dziecko będzie mogło pochwalić się swoim pluszowym misiem i razem z nim przeżyć niesamowite przygody w naszej Akademii.

30.11 Andrzejki

andrzejki

Ciekawe co w tym roku wywróżą sobie nasze przedszkolaki? Sprawdzimy to kiedy będziemy bawić się, tańczyć i oczywiście wróżyć podczas andrzejkowego balu.
Całe przedszkole wybierze się do Jeleniogórskiego Centrum Kultury, by wspólnie obejrzeć spektakl muzycznego teatru z Wrocławia.

 

recykling

Listopad upłynie nam również pod znakiem „recyklingu”. Sprawdzimy czy segregacja śmieci jest łatwa i czy naprawdę może zmienić świat. Dzieci spróbują również samodzielnie wykonać zabawki, a także wymyślić zabawy, opierające się na recyklingu i na tym co możemy z niego pozyskać.

Być może żeby dobrze się bawić wcale nie potrzebujemy nowych rzeczy?