4.12 Warsztaty gipsowe

warsztaty gipsowe

Tuż przed Mikołajkami i świętami nasze przedszkolaki będą miały okazję wziąć udział w manualnych warsztatach. Dzieci będą tworzyć ozdoby i małe bibeloty z gipsu, które będą mogły oczywiście zabrać do domu.

5.12 Światowy Dzień Gleby

dzien gleby

Kontynuując działania związane z planem rocznym i akcją „Strażników Ziemi” przedszkolaki poznają kolejny element naszej planety – tym razem glebę. Jakie tajemnice skrywa ziemia? Czy wszędzie, na całym globie, gleba jest taka sama? I czy mogą w niej mieszkać zwierzęta? Na te pytania spróbujemy sobie wspólnie odpowiedzieć.

6.12 Mikołajki

mikolajki

Ho! Ho! Ho! Santa Claus has came to our town!
To już dzisiaj odwiedzi nas wyjątkowy i ukochany przez wszystkich gość – święty Mikołaj! Ciekawe czy przyniesie nam prezenty?

12.12 Dzień Guzika

dzien guzika

To będzie bardzo zakręcony i kreatywny dzień! Z każdej strony otaczać nas będą – guziki! Będziemy je liczyć, segregować, porównywać, a także wykorzystywać do układania różnych kształtów. Będziemy się też zastanawiać co by było, gdyby guziki nie istniały, a także i przede wszystkim będziemy je zapinać!

Filharmonia
„Stroikowe nutki”

filharmonia

W świąteczny nastrój wprowadzą nas również muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, którzy przyjadą do naszej Akademii w ramach audycji umuzykalniającej. Ciekawe, jaki instrument tym razem będzie głównym aktorem?

13.12 Dzień Dobrego Słowa

dzien dobrego slowa

Życzyć możemy wiele. Czasem dobrze, czasem źle (zwłaszcza kiedy jesteśmy zezłoszczeni). W ramach dnia dobrego słowa wysłuchamy pięknej opowieści i zastanowimy się dlaczego warto zawsze życzyć dobrze. I oczywiście, będziemy takie życzenia składać – sobie nawzajem!

14.12 Dzień Małpy

dzien0malpy

Do jakiego zwierzęcia najbardziej podobni są ludzie? Czy małpy są inteligentne i czy umieją mówić? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w ramach Dnia Małpy, który obchodzić będziemy w naszej Akademii. Dowiemy się też, czy możemy robić coś na co dzień, by małp nigdy nie zabrakło na naszej planecie.

19.12 Dzień Zielonych Roślin i Herbaty

dzien zielonych

Co jest najlepsze wieczorem, kiedy za oknem pada śnieg, a wiatr delikatnie szumi na zewnątrz? Herbata! Tego dnia, dzieci z naszego przedszkola, będą miały okazję spróbować różnych rodzajów herbaty: czarnej, zielonej, rooibos, białej. Sprawdzą jak właściwie parzy się herbata i czy każda robi to w ten sam sposób.

Teatr Duet

„Przygody Misia Podróżnika”

teatr duet

Po raz kolejny na deskach naszego przedszkolnego teatru wystąpią aktorzy krakowskiej grupy. Tym razem opowiedzą nam historię Misia, który chciał zwiedzić cały świat.

21.12 I Dzień Zimy

dzien zimy

W ten mroźny i śnieżny dzień dzieci odwiedzi Pani Zima. Sprawdzimy razem z nią jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, co robią zimą zwierzęta i co się dzieje z roślinami i drzewami. Nauczymy się też wspólnej piosenki, pobawimy się w zimowe zabawy i odkryjemy, że zimą też możemy się świetnie bawić, bo przecież zima wcale nie jest taka zła