1.02 Dzień Pozytywnego Myślenia

pozytywne myslenie

Czy szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta? Czy można codziennie patrzeć na świat przez różowe okulary? I jak to właściwie zrobić? Na te pytania odpowiedzą sobie nasze przedszkolaki podczas zabaw w Dniu Pozytywnego Myślenia?

4.02 Dzień Niedźwiedzia

niedzwiedz

Duże i piękne są te zwierzęta,
w wysokich górach, w lasach mieszkają.
Żadne z nich zimnych dni nie pamięta,
bo wszystkie smacznie je przesypiają.
Czy już moi mili wiecie?
Dzisiaj poznamy niedźwiedzie!

6.02 Teatr Duet
„Dziadek do orzechów”

dziadek do orzechow

Tym razem aktorzy przedstawią nam piękną historię o małej dziewczynce – Klarze, żyjącej w świecie w którym zabawki ożywają, a księciem królestwa zostaje właśnie Dziadek do orzechów.

11.02 Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej
i nie tylko…

dokarmianie

W tym wyjątkowym dniu dzieci wezmą udział w kolejnej odsłonie stawania się Strażnikami Przyrody. Tym razem nauczą się jak i którym zwierzętom można pomóc podczas srogiej zimy. Nie tylko wezmą udział w warsztatach edukacyjnych, ale również wspólnie wykonają karmniki, które zawieszą w okolicach przedszkola i będą mogły aktywnie brać udział w dokarmianiu zwierząt żyjących blisko nas.

13.02 Filharmonia
„Wyprawa na stary kontynent”

filharmonia

Tym razem muzycy Filharmonii zabiorą nas w podróż po starym kontynencie – Europie, by odkryć różne gatunki muzyki i ich przemiany.

Dzień Dobrego Słowa

dzien dobrego slowa

W ramach dnia dobrego słowa wybierzemy się do krainy emocji – tam poznamy je dokładnie, nauczymy się je wyrażać i sprawdzimy, która z nich jest najbardziej potrzebna – a może wszystkie?

14.02 Walentynki

walentynki

Love is in the air! Walentynki, to jedno z najprzyjemniejszych dni w roku! Właśnie tego dnia możemy wyznać komuś miłość albo po prostu powiedzieć jaki jest dla nas ważny!
W tym dniu przedszkolaki wezmą udział w konkursie języka angielskiego, a także w koncercie – na którym każda grupa zaprezentuje wybraną przez siebie walentynkową piosenkę.

20.02 Kultury świata

kultury swiata

Na przedszkolaki czeka kolejny wspaniały, kolorowy występ. Dzieci wysłuchają muzyki romskiej, hiszpańskiej, a także odrobiny muzyki hinduskiej! To będzie prawdziwy przekrój przez kultury świata.

26.02 Dzień Dinozaura

dinozaury

Choć dinozaury nie stąpają już po naszej planecie, tego dnia będziemy mogli poznać ich największe tajemnice, zobaczyć jak się poruszały, czym się odżywiały, a także gdzie mieszkały. Przedszkolaki odkryją również, skąd tyle wiemy o stworzeniach, które kiedyś panowały na Ziemi.
I przyszła już jesień... a może dopiero dzisiaj nas odwiedzi? Być może przyniesie nam coś w prezencie? Nasze przedszkolaki czekają kolejne zadania i kolejna rzecz do odkrycia :)

Zbiórka dla Schroniska dla Małych Zwierząt

male zwierzeta

Przez cały luty organizujemy również zbiórkę na rzecz zwierząt z jeleniogórskiego schroniska.
Rzeczy można zostawiać pod plakatem przy sali zabaw na parterze.
Najbardziej potrzebna jest:
- sucha karma (lepszej jakości),
- karma dla kotów (whiskas, kitekat, felix),
- smycze, obroże,
- kołdry i koce.