04.03 Dzień Dzikiej Przyrody

dzien dzikiej przyrody

Przyszłość dzikiej przyrody jest w naszych rękach! Co możemy zrobić, by pomóc naszej planecie w ochronie tego, co na niej żyje? Jakie dzikie zwierzęta możemy jeszcze spotkać na wolności, a jakie już tylko w zoo?

08.03 Filharmonia
„Detektyw Andante na tropie dźwiękowych obrazów”

filharmonia

Czy muzyka może zostawić po sobie ślad? I co to właściwie znaczy, że dźwięki mogą tworzyć obrazy? Czy robią to pędzlem? Te wszystkie tajemnice pomoże nam rozwiązać detektyw Andante na kolejnej audycji umuzykalniającej.

11-15.03 Tydzień Irlandzki

dzien irlandzki

W tym tygodniu przeniesiemy się do Irlandii – każdego dnia na dzieci czekać będą nowe odkrycia, nowe atrakcje.

Poniedziałek 11.03 – wybierzemy się w wirtualną podróż do Irlandii. Sprawdzimy jak wygląda jej flaga i herb, posłuchamy oficjalnego hymnu, pozwiedzamy najważniejsze zabytki.

We wtorek 12.03 przeżyjemy muzyczną podróż. Zapoznamy się z popularnymi instrumentami irlandzkimi, zatańczymy kilka kroków i sprawdzimy czy my też zagralibyśmy rytmicznie na bodhranie.

W środę 13.03 nad nasza akademią z pewnością pojawi się tęcza – nawet jeśli nie będzie padał deszcz. Poeksperymentujemy z kolorami, sprawdzimy jak się mieszają, zobaczymy czy uda nam się zrobić tęczę w szklance, a także czy tęcza może zrobić się sama.

Mały leprokonus wyszeptał nam na ucho, że czwartek 14.03 będzie dniem prawdziwych odkryć i zagadek. A kto wie, może na końcu odkryjemy złoto?

Piątek 15.03 będzie dniem parady z okazji Dnia Św. Patryka! Wszyscy ubieramy się na zielono - niesiemy radość i wieść o tym święcie wśród mieszkańców Zabobrza.

13.03 Good Word’s Day, czyli Dzień Dobrego Słowa po irlandzku

dzien dobrego slowa

W tym miesiącu Dzień Dobrego Słowa odbędzie się podczas tygodnia irlandzkiego, dlatego też cały jego przebieg będzie odbywał się w języku angielskim. Nauczymy się powitalnych piosenek, a także dobrych słów w innym języku, tak by zawsze móc powiedzieć coś miłego.

21.03 I dzień Wiosny

dzien wiosny

Z okazji nadchodzącej wiosny, wszystkie nasze przedszkolaki wezmą udział w konkursie na najbardziej wiosenną łąkę  Dzieci wybiorą się również na wiosenną paradę, gdzie będą obdarowywać spotkanych ludzi wiosennymi symbolami.

A podczas rozstrzygnięcia konkursu odwiedzi nas wyjątkowy gość – pani Wiosna. Mamy nadzieję, że wspólnie zaśpiewamy jej ulubioną piosenkę.

22.03 Światowy Dzień Wody

dzien wody

Woda jest podstawowym budulcem – naszej planety (to aż 71%), a także nas samych (od 60 do 70% naszej masy ciała to woda!). Dlatego o wodę należy dbać i wodę należy pić. Tych dwóch rzeczy będziemy się dzisiaj uczyć!

Co więcej poznamy zwierzęta, które z wodą mają wiele wspólnego – a są to bobry! Odwiedzi nas edukator z Dolnośląskiego Związku Parków Krajobrazowych, który opowie nam o tych fascynujących stworzeniach

23.03 Sportowa Olimpiada Malucha

olimpiada malucha

Już po raz XV Międzyszkolny Ośrodek Sportu jest organizatorem
Sportowej Olimpiady Malucha.
Nasza akademia również bierze w niej udział, a w reprezentacji przedszkola występują dzieci z różnych grup.
Serdecznie zachęcamy Państwa do przyjścia na halę
przy ul. Złotniczej i kibicowania naszym dzielnym zawodnikom.
Dla najbardziej aktywnych czekają nagrody!

27.03 Teatr Duet
„Dino - nowy przyjaciel”

teatr

Tym razem dzieci poznają sympatycznego dinozaura, na którego czeka wiele przygód, a przede wszystkim przyjaźń!

29.03 Godzina dla Ziemi

godzina dla ziemi

Grupy Dolphins i Ladybugs
serdecznie zapraszają
wszystkie przedszkolaki z Akademii
na przedstawienie z okazji Godziny dla Ziemi.