01.04 Międzynarodowy Dzień Ptaków

dzien ptaka

Podczas Międzynarodowego Dnia Ptaków będziemy wspólnie zastanawiać się co możemy zrobić dla naszych małych latających przyjaciół? Czy zmiany w naszym otoczeniu są dla nich dobre?

Stworzymy również wspólną dekorację, by upamiętnić ten wyjątkowy dzień.

02.04 Dzień Książki dla Dzieci

dzien ksiazek dla dzieci

We wtorek rozpoczynamy akcję dzielenia się książkami. Pragniemy zebrać książeczki/kolorowanki dla oddziału pediatrycznego jeleniogórskiego szpitala, a także dzieci z Domu Dziecka. Czytanie książek przynosi wiele korzyści: rozbudza wyobraźnię, uczy myślenia przyczynowo - skutkowego, ćwiczy koncentrację, wzbogaca język, rozwija zdolność empatii i ponadto jest wspaniałą rozrywką.

04.04 Dzień Marchewki

dzien marchewki

Z okazji dnia tego bardzo smacznego i słodkiego warzywa, chcemy by razem z dzieckiem wybrali Państwo jego ulubione danie i wrzucili do specjalnie przygotowanego marchewkowego pudełka. Kto wie, być może właśnie danie Państwa pociechy zostanie dołączone do przedszkolnego menu 
Przedszkolaki natomiast, będą miały w piątek okazję by samodzielnie zrobić marchewkowe muffinki 

05.04 Dzień Sportu

dzien sportuszachy

Wyjątkowo w tym roku Dzień Sportu zostanie podzielony na dwie aktywności:

I Mistrzostwa Akademii Happy Kids w szachach
Dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych będą mogły spróbować swoich sił w I mistrzostwach w naszej Akademii.

Dla wszystkich przedszkolaków przygotowaliśmy zawody sportowe sprawdzające ich szybkość, siłę i sprawność, a także pracę drużynową 
Trzymamy kciuki za wszystkich małych sportowców !

10.04 Teatr Duet
„Foszek Czyścioszek”

teatr duet

Po raz kolejny, jak co miesiąc, odwiedzą nas aktorzy z Teatru Duet by zaprezentować kolejną zabawną, aczkolwiek mądrą opowieść.

12.04 Dzień Czekolady

dzien czekolady

Czekolada może mieć różne postaci: tabliczki, do picia, zająca, jajka, św. Mikołaja. Roztopiona staje się bardzo plastyczna, a kiedy wystygnie można ją łamać na wiele sposobów. W piątek będziemy świętować Dzień Czekolady, kosztując różnych rodzajów – także wegańskich. Sprawdzimy z czego się ją robi, a co najprzyjemniejsze – będziemy ją jeść 

Dzień Dobrego Słowa

dzien obrego slowa

Jak co miesiąc będziemy również ćwiczyć posługiwanie się dobrymi słowami. W kwietniu zajmiemy się słowami kierowanymi do siebie. Kochanie siebie, akceptowanie siebie takim, jakim się jest to ważna umiejętność w życiu każdego człowieka.

Filharmonia

fliharmonia

W piątek przyjadą do nas również muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, by po raz kolejny zaczarować przedszkolaki dźwiękami instrumentów.

19.04 Dzień Rowerowy

dzien rowerowy

Wiemy już jak segregować śmieci, czym i jak dokarmiać zwierzęta, poznaliśmy wiele gatunków flory i fauny. Przedszkolaki dowiedziały się również w tym roku jak chronić środowisko i co mogą robić na co dzień, by na Ziemi żyło się lepiej. Dlatego w trzeci piątek miesiąca będziemy bawić się rowerowo! Poznamy zasady bezpiecznego poruszania się na jednośladzie i spróbujemy swoich sił na małym torze przeszkód.

23.04 obchody Dnia Ziemi

dzien ziemi

Dzień Ziemi to jeden z najważniejszych dni w naszym przedszkolnym kalendarzu. W tym roku Dzień Ziemi spędzimy na dworze porządkując świat – ten najbliższy i ten trochę dalszy. Zaopatrzymy się w rękawiczki oraz worki i uczynimy ten świat bardziej uporządkowanym, czystym i lepszym!

24.04 „Piosenka Wiosenka”

piosenka wiosenna

Serdecznie zapraszamy na konkurs muzyczno-wokalny pt. „Piosenka Wiosenka”.
Przedszkolaki będą miały okazję zaprezentować utwory o tematyce wiosennej, podróżniczej lub ekologicznej. Trzymamy za wszystkich kciuki, a dla najlepszych czekają nagrody!

29.04 Dzień Lekarza Weterynarii

dzien weterynarza

Do naszego przedszkola zawitają bardzo mili goście, którzy na co dzień pracują ze zwierzętami. Weterynarz opowie o swojej pracy, dlaczego wybrał właśnie ją, a także co w niej najbardziej lubi.
Drugi gość przyprowadzi ze sobą swojego przyjaciela psa i obaj będą mogli nam pokazać czym zajmuje się pies ratownik 