W ubiegły piątek (5 kwietnia) w naszej Akademii obchodziliśmy Dzień Sportu. Z tej okazji odbyły się dwie imprezy: Dzień Super Sportowca oraz I Mistrzostwa Akademii Happy Kids w Szachach. 

 

W sali Euforia dzieci rywalizowały w swoich grupach wiekowych w trzech konkurencjach: rzucanie woreczkami do celu (każdy cel był punktowany), przeciąganie liny oraz układanie sportowych puzzli na czas. Przedszkolaki po krótkiej rozgrzewce prowadzonej przez panie: Dominikę i Agnieszkę chętnie przystąpiły do sportowej rywalizacji. Choć rywalizowały  zdobywając punkty dla swojej drużyny, każdy z nich mógł poczuć się na chwilę w świetle reflektorów. Najwięcej uśmiechu wywołała u dzieci konkurencja z przeciąganiem liny. Przy każdej turze, obie drużyny wytrwale próbowały przeciągnąć przeciwników na swoją połowę. Panie natomiast gorąco dopingowały grupy, nie mogąc wyjść z podziwu dla siły naszych małych przedszkolaków. Na koniec na każdego sportowca czekał oczywiście medal, a dla zwycięskiej grupy - nagroda.

 

 • 24
 • 23
 • 22
 • 21
 • 20
 • 19
 • 18
 • 17
 • 16
 • 15
 • 14
 • 13
 • 12
 • 11
 • 10
 • 9
 • 8
 • 7
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3

 

Tego samego dnia, wraz z p. Piotrem Świątkowskim zorganizowaliśmy I Mistrzostwa Akademii Happy Kids w szachach. Dla większości dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe była to pierwsza taka okazja, by sprawdzić czego się już nauczyły, a nad czym można jeszcze popracować. Turniej toczył się systemem 5 rundowym, gdzie w każdej rundzie spotykali się szachiści o takiej samej liczbie zdobytych punktów. Niektóre pojedynki były bardzo wyrównane i konieczne było liczenie pozostawionych na szachownicy figur. 

Wśród chłopców mistrzami zostali: 

Błażej B. - grupa początkująca

Remek T. - grupa zaawansowana

A wśród dziewczynek mistrzyniami są:

Marysia G. - grupa początkująca

Ola G. - grupa zaawansowana

Wszystkie przedszkolaki zostały oczywiście nagrodzone złotymi medalami i dyplomami, a mistrzowie otrzymali upominki. 

 

 • 15
 • 14
 • 13
 • 12
 • 11
 • 10
 • 9
 • 8
 • 7
 • 6
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1