W ubiegły piątek (5 kwietnia) w naszej Akademii obchodziliśmy Dzień Sportu. Z tej okazji odbyły się dwie imprezy: Dzień Super Sportowca oraz I Mistrzostwa Akademii Happy Kids w Szachach.

W sali Euforia dzieci rywalizowały w swoich grupach wiekowych w trzech konkurencjach: rzucanie woreczkami do celu (każdy cel był punktowany), przeciąganie liny oraz układanie sportowych puzzli na czas. Przedszkolaki po krótkiej rozgrzewce prowadzonej przez panie: Dominikę i Agnieszkę chętnie przystąpiły do sportowej rywalizacji. Choć rywalizowały  zdobywając punkty dla swojej drużyny, każdy z nich mógł poczuć się na chwilę w świetle reflektorów. Najwięcej uśmiechu wywołała u dzieci konkurencja z przeciąganiem liny. Przy każdej turze, obie drużyny wytrwale próbowały przeciągnąć przeciwników na swoją połowę. Panie natomiast gorąco dopingowały grupy, nie mogąc wyjść z podziwu dla siły naszych małych przedszkolaków. Na koniec na każdego sportowca czekał oczywiście medal, a dla zwycięskiej grupy - nagroda.

• 24
  • 5
  • 4
  • 3

Tego samego dnia, wraz z p. Piotrem Świątkowskim zorganizowaliśmy I Mistrzostwa Akademii Happy Kids w szachach. Dla większości dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe była to pierwsza taka okazja, by sprawdzić czego się już nauczyły, a nad czym można jeszcze popracować. Turniej toczył się systemem 5 rundowym, gdzie w każdej rundzie spotykali się szachiści o takiej samej liczbie zdobytych punktów. Niektóre pojedynki były bardzo wyrównane i konieczne było liczenie pozostawionych na szachownicy figur.

Wśród chłopców mistrzami zostali:

Błażej B. - grupa początkująca

Remek T. - grupa zaawansowana

A wśród dziewczynek mistrzyniami są:

Marysia G. - grupa początkująca

Ola G. - grupa zaawansowana

Wszystkie przedszkolaki zostały oczywiście nagrodzone złotymi medalami i dyplomami, a mistrzowie otrzymali upominki.

• 15
  • 14