02.05 Święto Orła Białego

swieto orla bialeg

Podczas Święta Orła Białego nasze przedszkolaki wysłuchają legendy o powstaniu państwa polskiego, poznają symbole narodowe, wysłuchają i zaśpiewają hymn, a także grupowo wykonają godło naszego kraju.

10.05 Międzyprzedszkolny Konkurs „Piosenka Wiosenka”

piosenka wiosenka

Po wewnętrznych rozstrzygnięciach, zespoły z Akademii będą reprezentować przedszkolne podczas międzyprzedszkolnego konkursu wokalno-muzycznego „Piosenka Wiosenka”. Za wszystkich naszych reprezentantów trzymamy mocno kciuki!

13-17.05 Leśne Przedszkole
(tydzień norweski)

lesne przedszkole

Ach! Co to będzie za tydzień!
Po wspaniałym tygodniu irlandzkim czeka nas niesamowity i niezapomniany tydzień norweski. Podczas tego tygodnia czeka na nas wiele wyzwań, a także doświadczeń i kontaktu z naturą. Ważne, by dzieci miały ubiór adekwatny do pogody, a ze względu na różne warunki pogodowe i dużą ilość czasu na dworze prosimy o zaopatrzenie w kremy z filtrem. Oto plan na cały tydzień:

Poniedziałek
„Odwiedziny Trolli”
God Morgen!

trole

By wprowadzić nas we wspaniały świat natury i Norwegii odwiedzą nas mali goście. I choć trudno je spotkać w świetle dnia, trolle – bo właśnie one będą u nas gościć, zostawią dla przedszkolaków zaproszenia do zabawy i poszukiwań. Kto wie, może któreś z kamieni na naszym przedszkolnym podwórku to właśnie śpiący troll?
W tym dniu poznawać będziemy ich ojczyznę – Norwegię. Poznamy jak wygląda ich flaga, jakie zwierzęta zamieszkują krainę fiordów i lasów, a także będziemy się bawić tak, jak robią to dzieci tam mieszkające. Co więcej, nauczymy się również paru słów w tym dziwnie brzmiącym, obcym języku.
Ser deg! Do zobaczenia już niedługo!

Wtorek
„Królestwo Roślin”

krolewstwo roslin

We wtorek, w naszym leśnym przedszkolu, skoncentrujemy się na roślinach – będziemy badać jak rosną, czego potrzebują.
To będzie wspaniała okazja, by utrwalić wiedzę, którą już posiadamy i poszerzyć ją, a także doświadczyć. Założymy również przedszkolny ogródek, w którym rosnąć będą nie tylko piękne kwiaty, ale również zioła.

Środa
„Ku przygodzie!”

W środę natomiast wszystkie grupy wybiorą się na pełne przygód wyprawy. Z przedszkola zabiorą zadania do wykonania, a także dobry humor i swoją nieskończoną ciekawość.

Czwartek
„Naturalne dzieła sztuki”

naturalne dziela sztuki

Wszystkie przedszkolaki zamienią się tego dnia w naturalnych artystów. Do wykonania dzieł będziemy używać jedynie naturalnych, pochodzących z natury materiałów. Będziemy odciskać rośliny w masie, malować szyszkami, tworzyć pieczątki z ziemniaków, a także odkrywać nowe techniki.

Piątek
„Creepy Crawlies” oraz parada - Święto Norwegii

swieto norwegi

Poznaliśmy już świat roślin, a także odkryliśmy niektóre piękne zakątki Norwegii. Czas na zwierzęta!
Tym razem będziemy poszukiwać jednych z mniejszych mieszkańców naszego globu, czyli owadów. Oprócz tego przedszkolaki nauczą się piosenki „Creepy Crawlies” i wezmą udział w zabawach związanych z tym tematem.

flaga norwegi

Po południu natomiast wszyscy wybierzemy się na paradę, by świętować największe i najważniejsze święto w Norwegii.

13.05 Dzień Dobrego Słowa

dzien obrego slowa

W tym miesiącu, nawiązując do tygodnia norweskiego, będziemy odkrywać jak brzmią dobrze nam znane dobre słowa w tym obcym języku. Dodatkowo, każda grupa stworzy swój własny dialekt, którym będzie porozumiewać się podczas tego tygodnia

16.05 Teatr
Doktor Dolittle i jego zwierzęta

teatr duet

Tym razem, to przedszkolaki wybiorą się do teatru, gdzie wezmą udział w przedstawieniu wrocławskiej grupy.
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” to nie tylko spektakl, ale również interakcja pomiędzy aktorami i młodymi widzami.

21.05 Dzień Kosmosu

dzien kosmosu

Na dzień kosmosu przyjedzie do naszego przedszkola mobilne planetarium. Nasze przedszkolaki będą miały okazję oglądnąć jeden z dwóch filmów, z którego dowiedzą się nieziemskich ciekawostek o kosmosie

22.05 Dzień Praw Zwierząt

dzien praw zwierzat

Dobrze już wiemy jakie zwierzęta mieszkają na naszej planecie, umiemy dopasować zwierzęta do różnych środowisk, a także nawet je naśladować. Czy wiemy jednak jakie prawa mają zwierzęta? A może w ogóle ich nie mają? Na to najważniejsze pytanie spróbujemy sobie odpowiedzieć podczas Dnia Praw Zwierząt.

31.05 Obchody Dnia Dziecka

dzien dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki na wspaniały i niezapomniany Dzień Dziecka. Na wszystkich czekają bombowe atrakcje i niespodzianki!

W maju serdecznie zapraszamy również rodziców na Dzień Mamy i Taty, a także zakończenia roku.

dzien mamy i tayy

23.05.2019 (czwartek)
Lions, godz. 15:30, Euforia

27.05.2019 (poniedziałek)
Worms, godz.15:00, sala 1
Ducks, godz. 15:30, Euforia

28.05.2019 (wtorek)
Bees, godz. 15:30, Euforia

29.05.2019 (środa)
Tigers, godz. 15:30, Euforia

30.05.2019 (czwartek)
Kittens, godz. 15:00, Euforia
Monkeys, godz. 16:30, Euforia

3.06.2019 (poniedziałek)
Frogs, godz. 15:30, Euforia

4.06.2019 (wtorek)
Ladybugs & Dolphins, godz. 15:30, Euforia