Ach! Co to była za noc! Prawdziwie magiczna! Nie z tej Ziemi!

W tym roku, zgodnie z tradycją starosłowiańską obchodziliśmy w naszym przedszkolu Noc Świętojańską. Zaczęliśmy od przedstawienia - o Kasi, co zamknięte serce miała i szukać lekarstwa dla swej mamy musiała. W swej podróży długiej i wiekiej spotkała osobistości: smoka, strażnika i czarodziejkę. Oni pomogli je uwarzyć trochę wywaru, co zdjął z mamy przekleństwo złego czaru. Udało im się znaleźć kwiat paproci, co tylko tej nocy tak pięknie się złoci. Historia skończyła się happy endem, więc na kolację wszyscy ruszyli pędem. 


A po kolacji na naszych dzielnych przedszkolaków czekało wiele zadań do wykonania. Tej nocy łapaliśmy świetliki do słoiczków, a także pletliśmy świętojańskie wianki. Tańczyliśmy w kręgu i tworzyliśmy magiczny napój - co szczęście i siłę na całą noc przynosił. Oprócz tego sprawdzaliśmy się sensorycznej ścieżce i malowaliśmy, tak dla odmiany, inaczej niż zwykle , dłuugaśnym makaronem.


Na sam koniec, tuż przed zasypianiem przyjechał do nas zakręcony magik - a właściwie naukowiec, który zaprezentował nam nieziemskie możliwości ciekłego azotu.

 
To była zaprawdę Magiczna Noc! I już nie możemy doczekać się następnej!

 

 • MN 34
 • MN 33
 • MN 32
 • MN 31
 • MN 30
 • MN 29
 • MN 28
 • MN 27
 • MN 26
 • MN 25
 • MN 24
 • MN 23
 • MN 22
 • MN 21
 • MN 20
 • MN 19
 • MN 18
 • MN 17
 • MN 16
 • MN 15
 • MN 14
 • MN 13
 • MN 12
 • MN 11
 • MN 10
 • MN 9
 • MN 8
 • MN 7
 • MN 6
 • MN 5
 • MN 4
 • MN 3
 • MN 2
 • MN 1