1.10 Międzynarodowy Dzień Muzyki

dzien muzyki

We wtorek wybierzemy się do krainy muzyki – odkryjemy jakie instrumenty wydają dźwięki, sprawdzimy czy nasz głos również może być instrumentem? A co z przedmiotami codziennego użytku – czy możemy je wykorzystać, by tworzyć muzykę?

4.10 Światowy Dzień Uśmiechu

dzien usmiechu

W piątek będziemy obchodzić światowy dzień uśmiechu. To wspaniały dzień, idealny na uśmiechanie się, śmianie, wygłupianie i dzielenie się magią uśmiechu.
A Ty? Uśmiechniesz się razem z nami?

13.11 Dzień Dobrego Słowa

dzien obrego slowa

We wrześniu podróżowaliśmy po różnych krainach emocji – w październiku zawitamy do jednej z nich. Ta kraina jest pełna łez, podkówek stworzonych z ust, zgarbionych pleców i chowania się w sobie. Ale to również kraina pełna wrażeń – wielu słów i mocnych przeżyć. Tak, to smutek. Zastanowimy się wspólnie czy smutek jest dobry czy niedobry, czy można czasem płakać i co zrobić gdy jest nam smutno?

15.10 Światowy Dzień Mycia Rąk

dzien mycia rak

Dzień Mycia Rąk to idealny moment do doskonalenia nawyków dbania o swoje ciało – higiena bowiem nie dotyczy jedynie mycia rąk, choć jest jej podstawą.
Tego dnia zastanowimy się jak możemy dbać o nasze ciało, jakie ono w ogóle jest i co w nim lubimy.

17.10 Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Apetyt na wiersze”

konkurs recytatorski

To już V Konkurs recytatorski w naszym przedszkolu i tym samym eliminacje do jego Międzyprzedszkolnej wersji. „Apetyt na wiersze” to doskonały moment by zainspirować dzieci do recytacji, to idealny moment do nauki wcielania się w role, ale również znajdowania swojego „ja”.

25.10 Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Apetyt na wiersze”

konkurs recytatorski

21.10 Dzień bez Skarpetek

dzien bez skarpetek

Ten dzień z pewnością będzie pełen atrakcji i wrażeń sensorycznych. Stopy są bowiem podstawą i filarem naszego ciała. Warto o nich myśleć i o nie dbać.
Dzięki nim właśnie poznajemy świat – chodzimy, biegamy, skaczemy. Ten poniedziałek będzie więc świętem naszych stóp.

31.10 Halloween

halowen

Uuuuu! Co to będzie za dzień! Do naszego Zamczyska zawitają wiedźmy, szkielety, mumie, piraci, trolle, wampiry, duchy, superbohaterowie i wiele innych ciekawych postaci. Razem ze wszystkimi przedszkolakami będziemy zwiedzać to straszne Zamczysko a na koniec, kto wie, może będzie czekać jakaś niespodzianka?
Jesteście gotowi? Czekamy na Was – przebrania mile widziane 