6.03 Dzień Logopedy

Logopeda zajmuje się nie tylko językiem, ale całą naszą buzią i tym, co ona potrafi robić. A jej umiejętności przekraczają czasem nasze wyobrażenia – buzia potrafi bowiem chrumkać, prychać, gwizdać, śpiewać, kląkać no i przede wszystkim mówić! W dniu logopedy będziemy więc świętować pełną... buzią!

9.03 obchody Dnia Kobiet

Był już dzień chłopców, czas na dzień dziewczynek. W każdej grupie na dziewczyny czekają zabawy i niespodzianki. Do zabaw oczywiście dołączą się chłopcy, kto wie.. może oni również przygotują jakąś niespodziankę?

11.03 koncert Filharmonii
„O kotku co wielkie serce miau”

Po raz kolejny odwiedzą nas muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, tym razem opowiedzą nam historię o kocie, który kochał muzykę, a przy okazji poznamy kolejne instrumenty muzyczne. To będzie wspaniały koncert!

16-20.03 Tydzień Irlandzki!

Już od poniedziałku będziemy obchodzić tydzień irlandzki w naszym przedszkolu. Odkryjemy tajemnice skrzatów, a także na chwilę sami się w nich zamienimy, oprócz tego czekają na nas irlandzkie zabawy, a także wyjątkowe menu!

Poniedziałek 16.03

Irlandzki Dzień Sportu – w poniedziałek czekają na nasze przedszkolaki irlandzkie gry i zabawy, a na koniec oczywiście medale dla wspaniałych sportowców

Wtorek 17.03

Irlandia to nie tylko piękne krajobrazy, ale również muzyka! Skoczna, dynamiczna – nie pozostaje nic, tylko tańczyć – i właśnie tym zajmiemy się we wtorek!
Ale to nie koniec niespodzianek ! Tego dnia odkryjemy również tajemnicę leprokonów – małych skrzatów, zamieszkujących zieloną wyspę.

Środa 18.03

W środę czas na paradę! Całym przedszkolem wyjdziemy poza teren naszej placówki by zachęcać ludzi do świętowania i radości! Zachęcamy by każde dziecko miało tego dnia na sobie coś zielonego!
A oprócz tego, czeka na nas ekscytująca gra, na koniec której, na każdą grupę czeka niespodzianka!

Czwartek 19.03

Czwartek będzie wyjątkowo kulinarny – zrobimy irlandzkie scones, a także pyszny zielony koktajl, zjemy również tęczowy obiad! Mniam!

Piątek 20.03

W piątek natomiast będziemy odkrywać czym jest szczęście – czy istnieje jakiś magiczny amulet, który może nam je zapewnić, czy może jednak my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze szczęście?

21.03 Olimpiada Malucha

W trzecią sobotę marca serdecznie i gorąco zapraszamy do kibicowania podczas Olimpiady Malucha! To wspaniałe, sportowe wydarzenie, podczas którego dzieci ze wszystkich jeleniogórskich przedszkoli stają w szranki w pięciu konkurencjach – sprawdzając swoją szybkość, gibkość i ogólną sprawność.

Olimpiada rozpoczyna się o godzinie 10:00 w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Złotniczej!

Zapraszamy do kibicowania!

23.03 Światowy Dzień Zespołu Downa

W tym roku zwracamy uwagę nie tylko na nasze emocje i pozytywne myślenie, ale również na ludzi wokół nas. Uczymy się rozpoznawać ich emocje, sposób myślenia, a także reakcje na różne sytuacje.
Tym razem skoncentrujemy się również na tym, jak inni ludzie mogą postrzegać świat – i zastanowimy się czy inny znaczy gorszy czy po prostu wyjątkowy. W końcu – każdy z nas jest trochę inny, prawda?

24.03 obchody I Dnia Wiosna

Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr...
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!
Wiosennych piosenek jest mnóstwo. Wcale się temu nie dziwimy. To właśnie wiosną natura ponownie budzi się do życia, wszystko odżywa i nabiera nowych barw. My również poprzez zajęcia polisensoryczne odkryjemy wszystkie zalety wiosny.