PAŹDZIERNIK – MIESIĄC DZIENNIKARZA I LISTONOSZA

trudne ma zadanie.
Zajmuje się co dzień,
listów doręczaniem.

Czy wiecie, o kogo może chodzić? Taaak, o listonosza!
Tego dnia dowiemy się, jak odpowiedzialny jest jego zawód. Poznamy prawdziwego Listonosza, który opowie nam o swojej ciekawej pracy oraz licznych związanych z nią przygodach.
Nie możemy się doczekać!

Wędrujące Pocztówki - 14.10

pocztowki

Tego dnia zajmiemy się tworzeniem pięknych pocztówek z Jeleniej Góry, które potem roześlemy do różnych przedszkoli z caaałej Polski!
Inne Przedszkolaki z różnych województw także zaczną wysyłać nam pocztówki – dzięki temu będziemy mogli stworzyć piękną tablicę-mapę, na której zawisną kolorowe pocztówki z najciekawszych zakątków naszego Kraju.

Dzień Dziennikarza  - 21.10

dzien dziennikarza

Uwaga, uwaga, wiadomość z ostatniej chwili: tego dnia odwiedzi nas prawdziwy dziennikarz! W ten szczególny dzień wyjątkowo to my będziemy mogli przeprowadzić z nim wywiad, nie on z nami.

Odbędą się specjalne warsztaty, na których skupimy się na poznawaniu swoich mocnych stron w kontaktach z innymi.

Za szklaanym ekranemnym ekranem - 24.10

za szklanym ekrane

Tego dnia będziemy trenować pewność siebie przed kamerą. Będziemy ćwiczyć przedstawianie prognozy pogody, stworzymy własny talentshow, a także przedstawimy wiadomości z życia Akademii Happy Kids.
Szykuje się dzień pełen wrażeń!

Dzień Gazetowy - 26.10

dzien gazetowy
Od tego dnia zaczniemy bawić się w dziennikarzy prasowych, tworząc całkiem nową gazetkę przedszkolną!
Każda z grup będzie w danym miesiącu odpowiedzialna za inne bardzo ważne tematy i wydarzenia, z których będzie zdawać nam relacje poprzez piękną notatkę w kronice.
Pozostaje tylko wybrać nazwę dla naszej gazety, ciekawe jaką stworzą nasze Kreatywne Przedszkolaki…

Halloween - 30.10

haloowen

Buuuu!
W piątek 30 października skupiamy się przede wszystkim na oswajaniu strachów i dobrej zabawie. Będzie to przy okazji świetna okazja, by poćwiczyć nasz angielski.
Wszystkie Przedszkolaki zapraszamy w strrrasznie fajnych przebraniach. KNOCK KNOCK, TRICK OR TREAT?