GRUDZIEŃ - MIESIĄC MUZYKA

Warsztaty muzyczne

warsztaty muzyczne

2.12.2020 (środa)

Muzyka wpływa na dziecko w sposób niesamowicie holistyczny, ponieważ oprócz stymulowania mózgu, wyobraźni czy kompetencji społecznych jest nierozerwalnie związana także z rozwojem ruchowym. Muzykowanie – czyli aktywne tworzenie muzyki jest czynnością absolutnie wyjątkową stymulującą obie półkule mózgowe równocześnie. Tego dnia będziemy wspólnie muzykować z profesjonalnym bębniarzem, poznamy także baaardzo wyjątkowy instrument o tajemniczej nazwie rav vast.

mikolajki

7.12.2020 (poniedziałek)

W poniedziałek w naszym przedszkolu będziemy gościć wyjątkową osobę – świętego Mikołaja! Zaprezentujemy mu nasze wspaniałe umiejętności: zaśpiewamy piosenki i wyrecytujemy wiersze. Kto wie? Może tak mu się spodoba nasz występ, że wyczaruje jakieś prezenty?

Poznajemy pracę muzyków

muzycy

9.12.2020 (środa)

Obszary wpływu muzyki na rozwój można by wyliczać godzinami. Dotyczą one: stymulowania pamięci, IQ oraz inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania problemów, wspomagania nauki przedmiotów ścisłych, języków, umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozładowywania napięć, rozwoju umiejętności społecznych. Tego dnia o swojej ciekawej pracy opowie nam, zwykle prowadząca zajęcia rytmiczne, Pani Kasia Moskal ze szkoły muzycznej Yamaha.

Dzień Własnego Instrumentu

instrumenty

15.12.2020 (wtorek)

Serdecznie zapraszam na warsztaty kreatywno-muzyczno-manualne!
Tego dnia doświadczymy, że muzykę możemy znaleźć dookoła nas wszędzie – nawet tam, gdzie zupełnie byśmy się tego nie spodziewali.
Wspólnie stworzymy wyjątkową orkiestrę, stworzoną z muzyków grających na samodzielnie wykonanych instrumentach.
Już nie możemy się doczekać!

jaselka

18.12.2020 (piątek)

To będzie pierwszy taki występ w historii Akademii Happy Kids!
Z Naszymi kochanymi Przedszkolakami nie wyobrażamy sobie, by w naszym kalendarzu mogło zabraknąć corocznych jasełek!
W tym roku, w związku ze szczególnymi okolicznościami, nie możemy być tego dnia razem w Euforii – nagramy więc, nasi kochani Rodzice, swoje cudowne występy i udostępnimy je specjalnie dla Was.

Jesteśmy przekonani, że będziecie zachwyceni!

Obchody I Dnia Zimy

dzien zimy

21.12.2020 (wtorek)

Tego roku zimę powitamy muzycznie oraz w języku angielskim!
W końcu nadejście tej długo wyczekiwanej, pięknie śnieżnej pory roku to cudowna okazja do wspólnego muzycznego świętowania. Już nie możemy się doczekać, aż wszyscy będziemy mogli zamienić się w wirujące śnieżynki w rytm ukochanych angielskich przebojów świątecznych.