Warsztaty przyrodnicze (czwartek, 1 października)

warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków

Zapraszamy dzieci na kolejne zajęcia z panią Bogusią z Nadleśnictwa Śnieżka. Podczas warsztatów dzieci będą poszerzać swoją wiedzę na temat fauny i flory w naszej okolicy. Zdobędą wiele ciekawych informacji na temat jesiennych zwyczajów zwierząt w naszych lasach.

Wycieczka na kolorowe jeziorka (środa, 7 października)

Wycieczka na kolorowe jeziorka

Nasze starszaki wybiorą się na wyprawę szlakiem edukacyjnym „Kolorowe jeziorka.” Skorzystają z wiedzy i doświadczenia edukatorów z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, którzy będą przewodnikami podczas ich podróży.  Wycieczka ta będzie też doskonałym pretekstem do urządzenia jesiennego pikniku na łonie natury.

Tropiciele I (środa, 7 października)

tropiciel

Młodsze grupy przedszkolne  udadzą się na spacer  w poszukiwaniu darów jesieni: kolorowych liści, jarzębiny, szyszek, kasztanów i żołędzi. Zgromadzone skarby posłużą do przygotowania stołu sensorycznego- kolejnej  fascynującej zabawy sensorycznej.

Z głową w chmurach (środa, 14 października)

Z głową w chmurach

Pełne ciekawych zadań warsztaty na temat tego, czym są chmury oraz jak zachowują się ptaki w czterech porach roku czekają na nasze średniaki już w październiku, w ośrodku edukacyjnym Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Tropiciele II (środa, 14 października)

tropiciel

W tym dniu zaprosimy starszaki do Parku „Wzgórze Kosciuszki” na zabawy tropiące. Korzystając ze wskazówek przygotowanych przez nauczycieli, będą poszukiwać wszystkiego tego, co kojarzy się z jesienią: różnorodnych szyszek, żołędzi , kasztanów, liści kasztanowca i dębu.

„Porwanie kaczątek” (czwartek, 15 października)

przedstawienie w Teatrze Animacji

Zaprosimy dzieci na .  To opowieść detektywistyczna dla najmłodszych, której bohaterem jest jamnik Jacek. To on wykryje sprawców "przestępstwa” . Akcja dzieje się w "miejskiej dżungli”, wśród wieżowców rozświetlonych kolorowymi neonami.

Konkurs recytatorski (8, 13, 21 października)

konkurs recytatorski

Mamy zaszczyt zaprosić dzieci do wzięcia udziału w pierwszym międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim  zorganizowanym przez nasze przedszkole.  Chętne dzieci będą mogły wziąć udział w eliminacjach wewnętrznych, a laureaci wystąpią podczas finału.

Pasowanie na przedszkolaka (22 października)

My jesteśmy przedszkolaki,
maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich
na nasze pasowanie
Lecz sobie nie myślcie,
że to będą cuda.
My sami nie wiemy,
czy nam się to uda.
Chcemy wam zaśpiewać
i zatańczyć ładnie,
proszę się nie gniewać,
jeśli źle wypadnie.
A więc pora na występy.
Mili państwo posłuchajcie,
oklaskami nagradzajcie.

Przedstawienie Teatru Duet (28 października)

Przedstawienie Teatru Duet

„Regsio” to zbiór zabawnych, humorystycznych przygód sprytnego, uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Spektakl ten pokazuje, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłaca. „Regsio” to zbiór zabawnych, humorystycznych przygód sprytnego, uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej.

Bal Halloween (30 października)

halowen

Tematyczne przedstawienie najstarszych przedszkolaków rozpocznie wspaniałą zabawę, w której wezmą udział dynie, czarownice, duchy i potwory. Oprócz tańców, przewidziano wiele innych atrakcji, które umilą dzień naszym maluchom. Już dziś warto pomyśleć o ciekawym przebraniu.