Szanowni Państwo

Oto ważne dla Państwa informacje w przypadku zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym!!

W przypadku wystąpienia w/w sytuacji w Jeleniej Górze zorganizowane zostaną punkty dystrybucji jodku potasu. Będą to również szkoły i przedszkola, gdyż istotny jest odpowiedni czas podania dawki jodku.

Nasze przedszkole będzie jednym z punktów wydawania jodku potasu.

Ważne informacje, aby otrzymać tabletki jodku potasu:

1. Preparat jest w formie tabletki.
  2. Każdy punkt wyda Państwu tabletki. Nie trzeba udawać się do przedszkola/ szkoły, do której uczęszcza Państwa dziecko.
  3. Rodzic/prawny opiekun dziecka wypełnia i podpisuje deklarację, na podstawie której zostanie wydany lek.
  4. Deklaracje zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola oraz będą dostępne w sekretariacie Akademii Happy Kids.
  5. Od dnia 17.10.2022r. prosimy o dostarczanie wypełnionych i podpisanych deklaracji do sekretariatu przedszkola.
  6. Tabletkę można podać dziecku samodzielnie lub zlecić podanie preparatu pracownikowi medycznemu ( pracownik medyczny będzie również dostępny w naszej placówce )

Prosimy tą wiadomość potraktować informacyjnie, gdyż dotyczy ona jedynie wystąpienia sytuacji zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym.

Do pobrania: Deklaracja jodek potasu