W celu zapewnienia komfortu i bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu, budynek Akademii Happy Kids jest monitorowany zarówno zewnątrz jak i wewnątrz.

Dodatkowo został wprowadzony system monitoringu we wszystkich grupach, gdzie kamery umożliwią rodzicom, za pośrednictwem internetu, podgląd tego, co dzieje w sali. Po podpisaniu umowy z Akademią rodzic otrzymuje indywidualne hasło dostępu, dzięki któremu będzie mógł korzystać z systemu monitoringu.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci,  na teren przedszkola można wejść dzięki użyciu karty magnetycznej, którą rodzice otrzymają po podpisaniu umowy. Dzięki zastosowaniu kart mamy pewność, że na teren Akademii nie wejdą osoby nieupoważnione.

Staramy się zastosować jak najwięcej środków bezpieczeństwa, dlatego też wyposażenie przedszkola to najlepsze jakościowo produkty oferowane na rynku polskim. Wszystkie urządzenia i zabawki znajdujące się w przedszkolu posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.