Dzięki własnej, nowoczesnej kuchni Akademia Happy Kids zapewnia dzieciom posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o to, aby jedzenie zawsze było świeże, smaczne i właściwie przygotowane. Chcemy również dać dzieciom możliwość poznania różnorodności smaków, dlatego też staramy się aby kuchnia przedszkolna była urozmaicona.

Panie pracujące w kuchni przygotowując posiłki, zwracają uwagę na informacje od rodziców, dotyczące zastosowania specjalnych diet dyktowanych czynnikami zdrowotnymi dziecka.

Podczas posiłków dzieci mogą „jeść do syta”. Oznacza to, że nie limitujemy posiłków. Ta forma wyżywienia zapewni nawet największemu niejadkowi pełen brzuszek :)

Dodatkową formą zachęcającą dzieci do jedzenia są zajęcia „kuchcikowo”. Kilka razy w miesiącu dzieci same przygotowują podwieczorek w salach. Te działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy dają możliwość rozwoju samodzielności i kreatywności dzieci, gdyż przygotowywane posiłki zawsze będą miały określone kształty np. kanapki łódki, buźki, zwierzątka itp.

Zmysł smaku jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Dlatego stosujemy zabawy, które pozwalają odkryć działanie języka, smakowanie za jego pomocą oraz w jaki sposób smak pomaga uczyć się podczas codziennych życiowych sytuacji.

W ciągu całego dnia dzieci mogą korzystać z napojów dostępnych w salach.

Bardzo istotną kwestią jest przekazanie dzieciom zasad dobrego zachowania i umiejętności posługiwania się sztućcami. Dlatego też przedszkolaki wraz z nauczycielkami spożywają posiłki wspólnie ucząc się przy tym zasad savoir vivre’u.

Zapewniamy cztery posiłki:

• I śniadanie w godz. 8:30 – 8:50 – różnorodne kanapki (ser, wędlina, dżem, miód, jajka na twardo, sezonowo pomidor, ogórek), mleko, muesli, herbata
  • Zupa i II śniadanie: w godz. 11:00-11:30 posiłek składa się z zupy, później podawane są owoce sezonowe
  • Obiad 13:30-14:00 – składa się z dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw
  • Podwieczorek 14:00 – 14:30 - owoce, ciasto domowego wypieku, soki, serki, jogurty, kisiel, budyń, ryż z jabłkami

Przedszkole zapewnia odpowiednie posiłki dla dzieci z alergiami oraz dodatkowe wyżywienie dla dzieci przebywających w godzinach 16:30–18:00.