Przedszkole Akademia Happy Kids

HAPPY MOTHER'S DAY!

Kochani, już niedługo DZIEŃ MAMY, dlatego serdecznie was zapraszam do nauki i zabawy przy piosenkach z okazji tego wyjątkowego święta.

Pamiętajcie proszę, że każdej piosenki dużo łatwiej się nauczyć jeśli używamy do tego również naszego ciała – pokazujemy słowa i odtwarzamy czynności, o których mowa w piosence.

HAPPY MOTHER'S DAY SONG

HAPPY MOTHER'S DAY coloring card

LET'S GO TO THE FOREST!

kbimmlhkgbmlblld

Kochani, zaczął się maj, a piękna pogoda zachęca do spacerów i wycieczek, więc zapraszam Was serdecznie do lasu, gdzie można spotkać różne przyjazne zwierzątka i świetnie się z nimi bawić.

1. Na początek zachęcam do małej rozgrzewki przed niezapomnianą wyprawą przy piosence „Let's shake hands”.

Song „Let's shake hands”

2. Myślę, że już jesteśmy gotowi, aby wyruszyć do lasu i poznać te wszystkie zwierzątka, które tam na nas czekają. Baw się z nami przy piosence „Walking in the forest”

Song 2 „Walking in the forest”

„Walking in the forest” OPIS ZABAW

„Walking in the forest” KARTY OBRAZKOWE

3. Moi drodzy, skoro tak świetnie spaceruje nam się po lesie, to może teraz trochę potańczymy i spróbujemy naśladować różne leśne zwierzątka. Zapraszam was do leśnego tańca:)

Forest Dance:

Forest Dance

In the forest - cut and paste

Make a squirrel

Owl

angielski kwiecień

underthesea board game

underthesea flashcards

weather board game

weather flashcards

Left And Right Song

Under The Sea Song

What's The Weather Like Song

EASTER TIME !!

Kochani, zbliża się Wielkanoc, więc zapraszamy Was do zabawy z naszym wielkanocnym zajączkiem w piosence „The way the bunny hops” i „Easter basket song"

EASTER

SPRING IS HERE!

Drogi Rodzicu baw się wspólnie z dzieckiem przy piosenkach „Hello, hello” i „Around a circle”:

• możecie razem nie tylko śpiewać, ale również pokazywać wspólnie słowa piosenki, odtwarzać gesty,
  • dziecko przypomina sobie części ciała poprzez zabawę „Touch your...”. Rodzic kończy zdanie wymieniając różne części ciała, dziecko je pokazuje. Dzieci mogą także pokazywać poszczególne części ciała u rodzica.
  • zabawa „Touch the floor with your...” Dzieci dotykają podłogi odpowiednią częścią ciała,
  • zabawa „Bodiless”, rodzic wymienia części ciała, które nie mogą dotykać podłogi np. „No hands”, „No legs”...
  • gra „Bingo” przy użyciu dołączonych kart obrazkowych

song HELLO, HELLO

song AROUND A CIRCLE

worksheet BODY PART

Dzieci uwielbiają bawić się w chowanego (hide and seek), więc z przyjemnością nauczą się piosenki podczas zabawy. Nauczą się lub przypomną sobie również jak po angielsku liczyć do 10.

song HIDE AND SEEK

worksheet HIDE AND SEEK

Piosenka „RAINBOW COLORS SONG” wprowadzi nas w magiczny świat kolorów.

Poza nauką piosenki, dzieci mogą również podnosić odpowiednie karty z kolorami podczas słuchania. Powyższe karty obrazkowe należy pokolorować zgodnie z tekstem piosenki.

• „What colour is missing” to zabawa polegająca na odgadnięciu, którego koloru brakuje.
  • „Touch something...Pink”. Dziecko znajduje przedmiot w określonym kolorze.
  • „What colour is it? Dziecko losuje z worka różne przedmioty i odgaduje po angielsku ich kolory.
  • „Bowling game” - potrzebna jest piła i butelki wypełnione wodą w różnych kolorach (btelki napełniamy do połowy, żeby nie były zbyt ciężkie). Dzieci nazywają kolory, które uda im się zbić.

song RAINBOW COLORS SONG

worksheet RAINBOW COLORS

WIOSNA WIOSNA WIOSNA ACH TO TY :)

Odgadnij hasło wiosenne i baw się razem z nami