PLAN PRACY WYCHOWAWCZO - OPIEKUŃCZO - EDUKACYJNY
na rok szkolny 2020/2021

TEMAT WIODĄCY
Mogę być kim chcę – odkrywam swoje talenty”

Założenia:

Poznawanie siebie i swoich pasji, nauka odnajdywania się w różnych sytuacjach, odkrywanie nowych aktywności, znajdowanie swoich mocnych stron i predyspozycji, praca z potrzebami, a także samoświadomością, poczuciem własnej wartości, samooceną i pozytywnym myśleniem.

Kieruje nami myśl, że najważniejsze jest znać siebie – im bardziej rozumie się siebie, tym łatwiej zrozumieć innych.

Dzieci, dzięki tak skonstruowanemu planowi, będą miały szansę odkryć różnorodność zawodów oraz różnorodność charakterów osób je wykonujących. Nauczą się przy tym poznawać i akceptować inność i zauważą, że, jesteśmy równi mimo tego, że różnimy się od siebie oraz że nasze różnice są piękne.

Ogromnym plusem obecnego planu jest to, że na każdy zawód poświęcimy cały miesiąc, co oznacza, że Dzieci będą miały możliwość poznać i zrozumieć nowe aktywności, przemyśleć, czy stały się ich ulubionymi, czy może jednak preferują inny typ. Na wszystko będzie przeznaczone dużo czasu, więc wyjątkowe wydarzenia, które zostały wkomponowane w odpowiednie miesiące, nie przeminą zapomniane, lecz utrwalą się w pamięci, stanowiąc element wspomnienia nie chwili, a miesiąca. Pod hasłem danego zawodu będziemy ukrywać szereg rozwijających zadań.

• Wrzesień: Mogę być artystą!
  • Październik: Mogę być dziennikarzem lub listonoszem!
  • Listopad: Mogę być architektem!
  • Grudzień: Mogę być muzykiem!
  • Styczeń: „Mogę być kucharzem!
  • Luty: Mogę być terapeutą!
  • Marzec: Mogę być sportowcem albo ogrodnikiem!
  • Kwiecień: Mogę być lekarzem albo weterynarzem!
  • Maj: Mogę być strażakiem lub policjantem!
  • Czerwiec: Mogę być naukowcem i wynalazcą!