Dziecko, bawiąc się,
doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy.
~Antoni Kępiński

Niewątpliwym atutem Akademii Happy Kids jest lokalizacja placówki. Budynek przedszkola, mimo iż jest usytuowany w Centrum Zabobrza, położony jest w cichym zakątku zabytkowego parku, gdzie pas zieleni odgradza przedszkole od miejskiego huku.

Obiekt Akademii Happy Kids w pełni dostosowany jest do potrzeb małych dzieci, bo od początku był projektowany pod funkcje przedszkolne, co zwiększa bezpieczeństwo naszych podopiecznych.

Nowoczesny budynek z funkcją przedszkola posiada 9 przestronnych i jasnych sal przedszkolnych.
Każda sala wyposażona jest w węzeł sanitarny. W budynku zastosowane jest ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo, dla uzyskania komfortu, cały obiekt został wyposażony w najwyższej jakości instalację wentylacji mechanicznej oraz klimatyzację. Wysokość pomieszczeń wynosi 3 m, co w połączeniu z wykorzystaniem odpowiedniej wentylacji gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza. Wnętrza Akademii - blisko 600 metrów kwardatowych powierzchni - są zaaranżowane z myślą o dobrym samopoczuciu i bezpieczeństwie dzieci.

Przedszkole posiada własną, nowoczesną kuchnię, co gwarantuje dzieciom zawsze smaczne i domowe posiłki.

W obiekcie do dyspozycji przedszkolaków jest także duża, licząca 200 metrów kwadratowych powierzchni sala zabaw z torami przeszkód, dmuchanymi zamkami, zjeżdżalniami, suchym basenem i atrakcyjnymi zabawkami.

Do dyspozycji przedszkolaków jest ogród o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, a w nim bezpieczny plac zabaw przystosowany zarówno dla maluszków, jak i starszaków. Plac zabaw posiada niezależne wejście z szatni, dostępne tylko dla dzieci i personelu. Całość jest ogrodzona i osłonięta od ciekawskich oczu przechodniów. Wokół cisza, zieleń i świeże powietrze.