Przedszkole Akademia Happy Kids

Drodzy Rodzice!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu w imieniu Dzieciaczków-Przedszkolaczków oraz całego Zespołu Akademii Happy Kids wszystkiego, co najlepsze!
Mamy nadzieję, że ten czas będzie dla Państwa okresem zdrowia, spokoju oraz szczęścia.
Z ogromną radością przekazujemy wiosenno-wielkanocne nagrania w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych.
Życzymy miłego seansu!
Do zobaczenia niedługo!

Nagrania wiosenno-wielkanocne!

wiosna wielkanoc

01.04

Kochani Rodzice, wyjątkowo to nie prima aprilis! Naprawdę nagraliśmy dla was piękne filmiki!
W ten sposób chcemy życzyć Wam cudownych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! Bardzo Was kochamy!
Zapraszamy na seans!

W Akademii Happy Kids zawsze świetnie się bawimy, postanowiliśmy więc podzielić się naszą pozytywną energią z resztą miasta, pięknie i wiosennie dekorując nasze Przedszkole także od zewnątrz!

Każda z grup zaangażowała się w sadzenie pięknych kwiatków oraz tworzenie cudownych dekoracji.

Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z efektu!

Tego dnia jak co roku świętowaliśmy zielony dzień Świętego Patryka!

Z tej okazji urządziliśmy warsztaty w języku angielskim.

Na ten dzień całe przedszkole zamieniło się w zieloną krainę na końcu tęczy. Były nawet dzbany ze złotem!

W tym szczególnym dniu nasze Kochane Przedszkolaczki pamiętały nie tylko o sobie nawzajem, świętując Dzień Kobiet w salach, ale także o innych wspaniałych kobietach w swoim życiu - SWOICH MAMUSIACH I BABCIACH!

Przy wejściu czekała delegacja eleganckich dżentelmenów, którzy obdarowywali każdą dorosłą kobietkę pięknym tulipanem.

To był bardzo wyjątkowy dzień!

Nasz zdolny Przedszkolaczek - uczęszczająca do jednej z grup zerówkowych Hania R. odniosła ogromny sukces w konkursie plastycznym pt. "Zima, Zima, Zima" organizowanym przez Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze.

Praca Hani została wybrana spośród prawie 200 nadesłanych z całej Jeleniej Góry prac.

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!!

Trzy... Dwa... Jeden... START!

Nasz pierwszy wiosenny miesiąc zaczęliśmy bardzo aktywnie. Na początku czekał na nas trening ogólnorozwojowy - każdy Przedszkolaczek nauczył się, że nic nie działa na organizm o poranku tak dobrze, jak zdrowe śniadanko i trochę ruchu!

Tak przygotowani, byliśmy gotowi do zajęć - dzisiejszy temat był niezwykle ważny - powtórzyliśmy  sobie zasady zdrowego odżywiania, zastanowiliśmy się, dlaczego dieta i aktywność fizyczna są dla nas tak ważne oraz jak przez zdrowe nawyki wspierać umysł.

Przyświeca nam motto: "czym skorupka za młodu nasiąknie..." :)

Moje ciało - zdrowe i aktywne

moje cialo

05.03

Czas rozpocząć miesiąc sportowy!

Nie bez powodu obchodzimy go w marcu, kiedy to przyroda budzi się do życia, dzień staje się coraz dłuższy, a wszystkich nas zaczyna rozpierać radość i energia, booooo... IDZIE WIOSNA!

Na początku miesiąca zastanowimy się, co tak naprawdę łączy ogrodnictwo i sport.

Tak! To zdrowy tryb życia!

Skoro coraz lepiej dajemy sobie radę z ćwiczeniami dużej motoryki, dziś skupiliśmy się na poznawaniu zadań motoryki małej, czyli sprawności ruchowej dłoni i palców.

Dziś dowiedzieliśmy się, jej rozwój należy dbać od wczesnego dzieciństwa, przygotowując rękę do nauki pisania oraz że najpierw musimy dbać o stymulowanie wszechstronnej aktywności ruchowej, by potem móc wykonywać złożone ruchy motoryki małej.

Wiemy już także, że motoryka nie jest wrodzona, musimy ją nieustannie rozwijać np. poprzez takie super zabawy jak te dzisiaj!

Dziś na warszatach poznaliśmy masę aktywności, dzięki którym trenujemy dużą motorykę, doskonale się bawiąc!
Rozwój dużej motoryki jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania dziecka. Duża motoryka jest doskonalą podstawą do nauki pisania i czytania, koncentracji, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a na jej podstawie możemy dalej rozwijać i wspierać małą motorykę dziecka.

Świat zmysłów - świat nauki

• przedszkole Happy Kids