4.10 Wioska Piasku i Kamienia

wioska pisaku i kamienia

Dzieci z grup Butterflies i Froggies wybiorą się na emocjonującą wycieczkę do wioski piasku i kamienia, gdzie będą miały okazję do wypieczenia i spróbowania podpłomyków, a także do wykonania skalnych mini-ogródków.

BWA – PLANSZÓWKA

bwa planszowka

Dzieci z grup Teddies (4.10) i Bunnies (25.10) będą miały wspaniałą okazję do samodzielnego stworzenia swojej własnej gry planszowej podczas warsztatów w Biurze Wystaw Artystycznych. Wyznaczą własne zasady, stworzą pionki i przede wszystkim – będą się świetnie bawić!

9.10 ŚWIATOWY DZIEŃ WYSYŁANIA LISTÓW

listy

Dzieci z całej Akademii Happy Kids wezmą udział w zaplanowanej akcji pisania i wysyłania pocztówek. Każde dziecko samodzielnie popisze swoją pocztówkę. Pocztówki ze znaczkiem i adresem zwrotnym na przedszkole zostaną wrzucone do różnych skrzynek z dopiską „Odeślij mnie”.

11. 10 ZAMEK GRODZIEC

zamek

Młodzi odkrywcy z grup Bunnies i Teddies będą miały okazję do zwiedzenia Zamku Grodziec. Usłyszą legendy i przespacerują się po starych murach. Na zakończenie upieką kiełbaski na zamkowym dziedzińcu.

ROGALE, ROGALIKI

rogale

Młode Monkeys staną przed wyzwaniem samodzielnego zrobienia pysznych rogali. W tym celu udadzą się do specjalnego sklepu, gdzie kupią potrzebne produkty, a następnie pod czujnym okiem pani cukiernik wyrobią ciasto i wypieką słodkości.

13. 10 DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

dzien dobrego slowa

Tego dnia będziemy szczególnie zwracać uwagę jak i co mówimy do siebie nawzajem. Dzieci usłyszą opowieść o krainie życzliwości i wspólnie zastanowią się co to znaczy być życzliwym.

„DŹWIĘKI PACHNĄCE NUTKĄ ORIENTU”

nuta orientu

W piątek odwiedzą nasze przedszkole muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Wybierzemy się razem w podróż do pachnących nutami krain Orientu, gdzie muzyka jest równie egzotyczna jak jedzenie.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dzien edukacji

Będziemy również świętować Dzień Edukacji i Nauczyciela. Złożymy życzenia naszym ulubionym nauczycielom i pobawimy się razem z nimi w nasze ulubione gry.

17.10 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

pasowanie

To już oficjalne! We wtorek dzieci z grup Kittens i Tigers uroczyście dołączą do społeczności przedszkolaków. Będą pierwsze występy i poważne pasowanie. Serdecznie zapraszamy!

18.10 „ZOSIA SAMOSIA”

zosia samosia

Teatr Duet zaprasza wszystkie dzieci z Akademii na krótkie przedstawienie, podczas którego nauczą się, że czasem poproszenie o pomoc jest ważne i, że nie zawsze musimy wszystko robić sami.

IDZIE JESIEŃ

idzie jesien

Przedszkolaki z grupy Butterflies (18.10) i Froggies (25.10) odwiedzą Nadleśnictwo Świeradów, gdzie zdobędą wiedzę na temat przygotowań do zimy leśnych zwierząt. Zobaczą modele ptaków i porozmawiają o zmianach w przyrodzie.

BABSKI MAGIEL

babski magiel

Bunnies wybiorą się natomiast na warsztaty krawieckie, gdzie wykonają proste rekwizyty związane z jesienią i Halloween.

24.10 ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

origami

Wszystkie przedszkolaki będą miały okazję zmierzyć się z papierowym wyzwaniem origami. Każda grupa spróbuje stworzyć z papieru wybraną figurę, by przedszkolne korytarze zmieniały się w hale wystawowe.

27.10 ELIMINACJE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

konkurs recytatorski

Dzieci ze wszystkich grup będą miały okazję zmierzyć się w swoich recytatorskich umiejętnościach w eliminacjach do międzyprzedszkolnego konkursu.

31.10 HALLOWEEN

hallowen

Zapraszamy wszelkie stwory i potwory, księżniczki i rycerzy, superbohaterów i złoczyńców na wspaniały Halloween'owy bal! Będzie strasznie pyszne jedzenie i przestraszne zabawy!