3.11 FABRYKA BOMBEK

fabryka bombek

Dzieci z grup Butterflies, Froggies (3.11), Teddies i Bunnies (10.11) wybiorą się na zwiedzanie złotoryjskiej fabryki szklanych ozdób choinkowych. Zobaczą jak magiczne jest wytwarzanie bombek, a także będą miały okazję samodzielnie ozdobić parę z nich.

8.11 OZDOBY, OZDÓBKI

ozdoby

Dzieci z grupy Tigers wezmą udział w warsztatach manualnych w Babskim Maglu, gdzie własnoręcznie stworzą ozdoby na zbliżające się święta.

BIBLIOTEKA

biblioteka

Młodzi czytelnicy z grupy Monkeys odwiedzą pobliską bibliotekę, gdzie wezmą udział w warsztatach, a także będą miały okazję poznać pracę bibliotekarza i rozwinąć swoje zainteresowania czytelnicze.

10.11 Obchody Dnia Niepodległości

dzien niepodleglosci

Dzieci z Akademii będą tego dnia rozmawiać o symbolach narodowych, o tym co, to znaczy być Polakiem, poznają sławnych Polaków, a także wykonają flagi naszego kraju i wezmą udział w pochodzie. Na koniec wykonamy wielką, wspólną flagę na przedszkolnym boisku.

13. 11 DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

dzien dobrego slowa

Tego dnia będziemy szczególnie zwracać uwagę jak i co mówimy do siebie nawzajem. Dzieci usłyszą opowieść o krainie życzliwości i wspólnie zastanowią się co to znaczy być życzliwym.

ZACZAROWANY OŁÓWEK

zaczarowany olowek

Grupy: Frogs, Monkey, Butterflies, Teddies i Bunnies pojadą do Jelenigórskiego Centrum Kultury, w którym wrocławski teatr wystawi przedstawienie o Zaczarowanym Ołówku. Dzieci będą miały okazję przebywać na prawdziwej sali teatralnej i zaznać magii różnych technik teatralnych.

14.11 DZIEŃ SZACUNKU dla OSÓB STARSZYCH

dzien szacunku dla starszych

W listopadzie będziemy również obchodzi Dzień Szacunku dla Osób Starszych. W związku z tym wykonamy piękne upominki,a dwie najstarsze grupy zawiozą je do Domu Pogodnej Starości, gdzie będą miały okazję porozmawiać z seniorami i przekazać im przygotowane prezenty.

15.11 WARSZTATY CERAMICZNE

warsztaty ceramiczne

Dzieci z grup Teddies i Bunnies pojadą do Galerii „Pod Aniołem” gdzie stworzą własne ceramiczne arcydzieła.

LAMPIONY

lampiony

Frogs (15.11),a także Butterflies (29.11) wybiorą się do Biura Wystaw Artystycznych, gdzie oprócz podziwiania aktualnej wystawy wezmą udział w warsztatach, podczas których stworzą piękne lampiony.

20.11 DZIEŃ PRAW DZIECKA

dzien praw dziecka

Przedszkolaki z Akademii porozmawiają tego dnia o swoich prawach. Zastanowią się czy wszystkie dzieci na Ziemi są takie same i czy żyją tak samo jak one.

Zastanowimy się także co możemy zrobić dla dzieci w naszym najbliższym otoczeniu.

21.11 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

dzien zyczliwosci

Ten listopadowy dzień będzie najpogodniejszym dniem w całym roku! Właśnie dziś będziemy szczególnie życzliwi dla siebie nawzajem. Być może zaskoczymy siebie prezentami i dobrymi słowami... Kto wie, co wydarzy się tego życzliwego dnia!

22.11 TROPY

tropy

Przedszkolaki z grupy Monkeys wybiorą się do Nadleśnictwa Świeradów, gdzie wezmą udział w warsztatach edukacyjnych o leśnych zwierzętach. Będą miały okazję poznać zwyczaje, a także odkryją tropy, które zostawiają nasi przyjaciele.

MNIAM! PIERNICZKI!

pierniczki

Dzieci z grupy Kittens wybiorą się do Babskiego Magla, gdzie przygotują przepyszne pierniczki i udekorują je według własnych pomysłów.

24.11 MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

konkurs recytatorski

Akademia Happy Kids zostanie gospodarzem międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego „Apetyt na wiersze”. Dzieci doświadczą występu przed dużą publicznością i będą miały okazję pokazać swój naturalny talent zabawy słowem i gestem.

DZIEŃ MISIA

dzien misia

Każdy miś ma swoją historię i jest najpiękniejszy! Właśnie tego dnia będziemy opowiadać sobie historię o swoich misiach, powiemy dlaczego są takie ważne i być może odkryjemy ich największą tajemnicę :)

30.11 DZIEŃ BIAŁYCH SKARPETEK

dzien bialych skarpet

Ten dzień będzie zupełnie zakręcony. Rozwiniemy swoje twórcze myślenie, puścimy wodze wyobraźni! Oprócz tego wysłuchamy kilka opowieści o przygodach skarpetek – co się dzieje, kiedy w praniu ginie nam jedna skarpetka...?

ANDRZEJKI

andrzejki

Oprócz zakręconego, skarpetkowego dnia doświadczymy tego dnia wiele magii. Wykonamy kilka andrzejkowych wróżb i sprawdzimy co nas czeka w przyszłości.