ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

po wakacjach

Serdecznie witamy na rozpoczęciu roku przedszkolnego 2019/2020!
My już wiemy, że to będzie wspaniały rok – pełen poznawania siebie, swoich
mocnych stron, talentów i emocji. Im lepiej znamy siebie, tym łatwiej poznawać nam świat.
Dlatego w pierwszy dzień nowego roku nasze przedszkolaki będą miały okazję odkryć w jakie aktywności są dla nich najprzyjemniejsze : sport, muzyka, plastyka, a może rzeźbiarstwo?

DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

dzien dobrych wiadomosci

Rozpoczęcie nowego dnia od dobrej wiadomości? To wspaniały pomysł! Dlatego każdy z przedszkolaków będzie miał w tym roku okazję przekazywać, ale również i dostawać przyjemne, króciutkie wiadomości – to będzie mógł być obrazek, dobre słowo lub krótki list. Na koniec tygodnia każdy zabierze swoją skrzyneczkę z listami i będzie mógł przeczytać je w domu!
Mamy nadzieję, że to dobra wiadomość :)

DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

dzien obrego slowa

Z wielką przyjemnością kontynuujemy dzień dobrego słowa. Każdego 13. dnia miesiąca (lub w okolicach) będziemy celebrować dobre, miłe słowa, którymi możemy komunikować właściwie wszystko. W tym roku projekt będzie opierał się na emocjach, które towarzyszą nam w każdym momencie życia, a które nie zawsze umiemy rozpoznać i nazwać. Wrzesień będzie miesiącem wprowadzenia –poznamy więc podstawowe emocje, a także stworzymy pociąg emocji, który będzie nam pomagał na co dzień.

FILHARMONIA

filcharmonia

Podobnie jak w latach poprzednich, tak samo w tym roku będą nas regularnie odwiedzać muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, by przeprowadzić audycje muzyczne. Dzieci nie tylko będą miały kontakt z muzyką klasyczną na żywo, ale również poznają pracę muzyka i podstawowe instrumenty.
Serdecznie zapraszamy :)

DZIEу PRZEDSZKOLAKA

dzienprzedszkolaka

I nadeszło prawdziwe, niepowtarzalne święto naszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci z Akademii wezmą udział we wspaniałym festynie, który będzie odbywał się na podwórku. Będą wielkie bańki, malowanie buzi, smakołyki, balony, prawdziwa loteria i wiele innych atrakcji.
Co należy ze sobą zabrać? Oczywiście dobry humor !
Do zobaczenia na Waszym święcie drogie Przedszkolaki!

I DZIEŃ JESIENI

jesien

Jesień to nie tylko deszcz, kasztany, żołędzie i jarzębina. To przede wszystkim kolory, zapachy i różne faktury. W tym roku będziemy celebrować jesień przy pomocy zmysłów i odczuć płynących z ciała. Doświadczymy czym jest wiatr – czy może być przyjemny, popróbujemy darów jesieni pochodzących z naszych ogrodów i sadów, a także będziemy tańczyć i śpiewać – by z radością przywitać jesień w naszym przedszkolu.

EUROPEJSKI DZIEŃ, A WŁAŚCIWIE TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

dzien jezykow

Good Morning! Bonjour! Gunaydin! God Morgen!
Tak będziemy się witać podczas Tygodnia Języków Obcych!
Wszystkie przedeszkolaki serdecznie zapraszamy do poznawania i zabawy podczas warsztatów językowych – nie tylko z języka angielskiego, ale również norweskiego, tureckiego i francuskiego! W tych wyjątkowych dniach będziemy utrwalać lub poznawać zupełnie nowe piosenki, a także podstawowe zwroty w obcych językach.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

dzien czytania

Ach co to będzie za dzień! Serdecznie zapraszamy, by każde dziecko przyniosło tego dnia do przedszkola swoją najukochańszą książkę! Będziemy sobie o nich opowiadać, a przede wszystkim głośno czytać. Zapoznamy się również z procesem tworzenia książki, a oprócz tego zaczniemy tworzyć własną księgę.
Pragniemy również zorganizować w naszej Akademii przedszkolną biblioteczkę, z której będzie można pożyczać książki do domu,a  także dzielić się takimi, których już nie czytamy – być może staną się ulubionymi książkami dla nowych dzieci?

DZIEŃ CHŁOPAKA

dzien chlopaka

We wrześniu swoje święto obchodzą również chłopcy! Tego dnia będziemy więc poznawać ich świat – czekają nas wyścigi, budowanie garaży, granie w piłkę i wiele, wiele innych atrakcji, jakie tylko chłopcy są w stanie wymyślić :)
Wy też nie możecie się już doczekać?