W piątek i poniedziałek kontynuowaliśmy naszą wspaniałą podróż po Europie i jej językach.

W piątek mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Yasina Budak - rodowitego Kurda, który zaprosił nas w podróż po Turcji i nauczył nasze przedszkolaki kilku podstawowych słów w jego języku. Witaliśmy się więc i żegnaliśmy po turecku, uczyliśmy się jak wyznawać miłość, a także jak dziękować, prosić i przepraszać :)

W poniedziałek natomiast nasz gość był baardzo malutki i schował się w pudełku. Na początku nie chciał wyjść, więc trochę pozwiedzaliśmy jego kraj - Norwegię. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta w niej mieszkają i jakie są jej najciekawsze miejsca. W końcu, delikatnie zapukaliśmy do jego mieszkanka . Naszym gościem był norweski troll ! Okazało się, że trolle zamieszkują właśnie Norwegię i że nie bardzo lubią słońce - zamieniają się bowiem wtedy w kamień! Nasze przedszkolaki również miały okazję zamienić się w te małe stworki chociaż na chwilkę. Uważnie tańczyły w rytm trollowej muzyki, a kiedy wschodziło słońce - zamieniały się w małe głazy. To była bardzo ciekawa podróż!