5.11 Dzień Postaci z Bajek

postacie z bajek

We wtorek wybierzemy się do krainy bajek – odkryjemy, że podobnie jak my, każda postać jest zupełnie inna, a co więcej może inaczej patrzeć na świat, na przeżywane przez siebie emocje, na sytuację w której się znalazła.

5.11 Filharmonia

filharmonia

W środę będziemy ponownie gościć u siebie w Akademii muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Zabiorą nas oni w magiczny świat muzyki i opowiedzą historię o nutkach patriotkach.

8.11 obchody Dnia Niepodległości

11 listopad

W piątek wszystkie przedszkolaki wezmą udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Uroczyście odśpiewamy hymn naszego kraju, a także wybierzemy się na paradę z przygotowanymi przez siebie rekwizytami.

12.11 Światowy Dzień Bicia Rekordów

rekordy

Po długim weekendzie przedszkolaki zmierzą się grupowo z wyzwaniami przygotowanymi specjalnie dla nich! Każda grupa będzie miała okazję wykazać się sprytem, szybkością i współpracą.
Za wszystkich trzymamy mocno kciuki!

13.11 Dzień Dobrego Słowa

dzien dobrego slowa

We wrześniu podróżowaliśmy po różnych krainach emocji – w październiku odkryliśmy smutek, natomiast w listopadzie będziemy rozmawiać o wdzięczności i pięknym słowie: „dziękuję”. Zadamy sobie pytanie: czy każdego dnia możemy być za coś wdzięczni? Czy to uczucie dotyczy tylko wyjątkowych dni?

20.11 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

dzien praw dzieck

Każdy z nas ma swoje prawa – wiedzą o tym nawet przedszkolaki! A w tym wyjątkowym dniu poznają również sposoby jak można się domagać swoich praw, kiedy możemy je wykorzystać i czym jest asertywność.

21.11 Dzień Życzliwości

dzien zyczliwocsci

Dzień Życzliwości to wspaniała okazja do dzielenia się dobrym słowem, do wykonywania nawet malutkich gestów, które mogą komuś rozjaśnić dzień. W tym dniu będziemy się wzajemnie inspirować do działania, a także odkryjemy urok zabawy i działania międzygrupowego.

28.11 Święto Dziękczynienia

 swieto dzienczynnienia

Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy do wspólnego obchodzenia Święta Dziękczynienia. Oprócz wspólnej dekoracji wykonanej przez przedszolaki, będziemy również wspólnie gościć się i spożywać razem posiłek. To będzie bardzo przyjemny i rodzinny czas.

30.11 Andrzejki

andrzejki

Również i w tym roku będziemy nadal kultywować tradycję Andrzejowych wróżb i świetnej zabawy! Czekają nas niesamowite tajemnice do odkrycia, a także zabawne quizy, tańce i dużo, dużo uśmiechu!