Luty 2021 - MIESIĄC TERAPEUTY

Jestem logopedą

logopeda

04.02

Tego dnia wraz z logopedą razem zastanowimy się, w jaki sposób mówimy.
Jak to jest, że [e] brzmi inaczej niż [u]?
Do czego służy nam w buzi język?
I w ogóle: po co nam ten logopeda?
Poza tym przez cały miesiąc zajęcia dydaktyczne rozpoczynać będziemy od ćwiczeń artykulacyjnych przygotowanych przez przedszkolnego logopedę!

Jestem psychologiem

psycholog

09.02

Różne emocje czujemy codziennie, ale czy wszystkie potrafimy nazwać?
Tego dnia zastanowimy się nad tym, że chociaż może nie wszystkie są miłe, wszystkie są równie ważne!
Specjalne warsztaty przeprowadzi nasz przedszkolny psycholog.

Tłusty Czwartek

tlusty czwartek

11.02

Tłusty Czwartek to cudowna okazja, by przygotować coś pysznego, dlatego właśnie tego dnia całą Akademię Happy Kids czeka specjalne kuchcikowo! Mmmmm to będzie pyszny dzień!

walentynki

14.02

Love is in the air! Walentynki to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku! Właśnie tego dnia możemy wyznać komuś miłość, albo po prostu powiedzieć jaki jest dla nas ważny!
Tego dnia w każdej z grup zostaną rozdane KARTKI WALENTYNKOWE, które wcześniej będzie można wrzucać do specjalnej skrzynki pocztowo-walentynkowej.

Warsztaty – duża motoryka

motoryka

17.02

Na ten dzień wszyscy zamienimy się w terapeutów ruchu i zajmiemy się DUŻĄ MOTORYKĄ. Poznamy, co to takiego w zasadzie jest oraz dowiemy się, dlaczego ruch jest tak ważny dla naszego rozwoju. Będzie także czas na ćwiczenia, a raczej szalone akrobacje!

Warsztaty – mała motoryka

mala motoryka

21.02

Czy wiecie, jak ważne dla mojego rozwoju są sprawne rączki? Że jedne sposoby trzymania kredki są  fajniejsze niż inne, a masy plastyczne to coś, czego nie wolno się brzydzić?
Tego dnia będziemy ćwiczyć nasze dłonie - będą ćwiczenia paluszkowe, zawody, a także duuuużo błotek i galaretek do taplania!

Wystawa przedszkolna – moje moce!

moje moce

26.02

Uwaga, uwaga, nastał czas podsumować cały terapeutyczny miesiąc. Serdecznie zapraszamy do podziwiania naszych cudownych dzieł! Każda z grup przygotuje plakat związany z poruszanymi w tym miesiącu tematami. Stworzymy z nich w szatni galerię!