Polskie  zabawy  naszych  prababć i pradziadków
(poniedziałek 2.11.15)

Dawno, dawno temu, nikt nie słyszał o PlayStation i grach komputerowych,
a mimo to dzieci świetnie się bawiły. W co grali nasi pradziadkowie, gdy mieli po kilka lat? Jakiej muzyki słuchali i jakie melodie podśpiewywali? Jak się gra w klasy, klipę lub Zośkę? Wraz z muzykami z Filharmonii Dolnośląskiej zapraszamy na małą muzyczną podróż w czasie!

Tropem zabawek
(środa 4.11.15 i 18.11.15)

W listopadzie z radością zabierzemy dzieci na wycieczkę do Zorki w Cieplicach, gdzie w sali muzealnej obejrzą wiele tradycyjnych zabawek. Następnie udamy się do interaktywnego Muzeum Klocków Lego w Karpaczu. Już dziś życzymy naszym przedszkolaczkom świetnej  zabawy podczas wycieczki.

Zabawy gliną
(wtorek 10.11.15)

Po raz kolejny w tym dzieci będą mogły doskonalić swoje umiejętności w lepieniu z gliny. Jesteśmy przekonani, że wykonane przez nie prace będą jak zawsze zachwycające.

Sensoryczne pudełka
(środa 18.11.15)

Starszaki wezmą udział w sensorycznych warsztatach w BWA.  Przygotują pudełka pełne jesiennych skarbów. Będą one podstawą do ciekawych zabaw rozwijających zmysł dotyku.

Palcem po mapie - święto dziękczynienia
(czwartek 19.11.15)

W ramach zajęć z języka angielskiego nasze przedszkolaki udadzą się w podróż do Ameryki. Poznają zwyczaje związane ze Świętem Dziękczynienia, jego historię oraz nauczą się okolicznościowej piosenki.

Dzień hubertusa
(czwartek 26.11.15)

Specjalnie przygotowane zajęcia edukacyjne przybliżą dzieciom historię i zwyczaje związane z Dniem Hubertusa - świętem myśliwych i leśników. Przedszkolaczki będą uczyć się o zwierzętach żyjących w lasach, odnajdowaniu tropów oraz wezmą udział w zabawach w sali i na podwórku.