SPRING IS HERE!

Drogi Rodzicu baw się wspólnie z dzieckiem przy piosenkach „Hello, hello” i „Around a circle”:

• możecie razem nie tylko śpiewać, ale również pokazywać wspólnie słowa piosenki, odtwarzać gesty,
  • dziecko przypomina sobie części ciała poprzez zabawę „Touch your...”. Rodzic kończy zdanie wymieniając różne części ciała, dziecko je pokazuje. Dzieci mogą także pokazywać poszczególne części ciała u rodzica.
  • zabawa „Touch the floor with your...” Dzieci dotykają podłogi odpowiednią częścią ciała,
  • zabawa „Bodiless”, rodzic wymienia części ciała, które nie mogą dotykać podłogi np. „No hands”, „No legs”...
  • gra „Bingo” przy użyciu dołączonych kart obrazkowych

song HELLO, HELLO

song AROUND A CIRCLE

worksheet BODY PART

Dzieci uwielbiają bawić się w chowanego (hide and seek), więc z przyjemnością nauczą się piosenki podczas zabawy. Nauczą się lub przypomną sobie również jak po angielsku liczyć do 10.

song HIDE AND SEEK

worksheet HIDE AND SEEK

Piosenka „RAINBOW COLORS SONG” wprowadzi nas w magiczny świat kolorów.

Poza nauką piosenki, dzieci mogą również podnosić odpowiednie karty z kolorami podczas słuchania. Powyższe karty obrazkowe należy pokolorować zgodnie z tekstem piosenki.

• „What colour is missing” to zabawa polegająca na odgadnięciu, którego koloru brakuje.
  • „Touch something...Pink”. Dziecko znajduje przedmiot w określonym kolorze.
  • „What colour is it? Dziecko losuje z worka różne przedmioty i odgaduje po angielsku ich kolory.
  • „Bowling game” - potrzebna jest piła i butelki wypełnione wodą w różnych kolorach (btelki napełniamy do połowy, żeby nie były zbyt ciężkie). Dzieci nazywają kolory, które uda im się zbić.

song RAINBOW COLORS SONG

worksheet RAINBOW COLORS

WIOSNA WIOSNA WIOSNA ACH TO TY :)

Odgadnij hasło wiosenne i baw się razem z nami